Reklam
Reklam
reklam reklam

Açıköğretim Bölümleri Hangi Üniversitelerde VarBu konuda Açıköğretim okumak isteyenler için hangi üniversitede hangi açıköğretim bölümleri olduğuna dair bilgilendirme yapacağız.

Öncelikle Açıköğretim’e 2 türlü girebilirsiniz:

 1. Sınavsız 2. Üniversite Kapsamında
 2. YGS Puanıyla (140′tan fazla puan almalısınız)

Hangi Üniversitelerde Açıköğretim Bölümleri Var ?

2013 Nisan ayı itibarıyla 3 üniversitede açıköğretim fakültesi bulunmaktadır. Bunlar: (taban puanları ve bölümleri görmek için üzerlerine tıklayınız)

Notlar:

140′ı geçen herkes 2 yıllık AÖF'e rahatlıkla girebilir.

4 yıllık AÖFlerin taban puanları 140 ile 160 civarında değişmektedir.

AÖF diploması, örgün diplomasıyla aynıdır.

AÖF’te dönemlik ortalama 200 – 300 tl öğretim gideri ücreti ödenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14
 1. burçin yılmaz wrote:

  Merhaba Ben Burçin Yılmaz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Mezunuyum(2006/2010)(Lisans). Diplomam İşe girmeme Katkı sağladı. Açıköğretim okumak Çok Güzel bir şey. Allah İsteyen Herkese AÖF okumayı nasip etsin. İyigünler.

  1. Bünyamin SUBAŞI wrote:

   Mrh size bi kaç sorum olacaktı aöf ile ilgili

 2. Rıza Çakır wrote:

  Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ön lisans bitirdim. (2 yıllık)
  Dgs siz sınavsız 4 yıllık bir bölüme geçiş yapabilirmiyim?

 3. Furkan wrote:

  Ben deniz işletme ve ulaştırma mühendisliği bölümünü açıktan okuyabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

 4. Bilal wrote:

  Diplomanda özellikle “Açıköğretim” ibaresi yazılıyor. Eşdeğerlik filan, kimse kapılmasın.
  Mezununu kimse ciddiye almıyor.
  Yüksek başarı ile mezun olup- Yüksek lisans yapmak istesen, enstitüler özellikle vurguluyor ki, AÖF mezunları başvuramaz diye (Örn. İTÜ).
  AçıkÖğretim 4 yıllık Coğrafya bitirdin mesela, meslek kuruluşları, ulusal coğrafya dernekleri, üyelik şartları arasına koymuşlar “AÖF mezunları kabul edilmez” diye..
  Bitiyor mu, evet okul bitiyor, ama okul bittiğinde biryere gelmiş olmuyorsunuz.. Heba edilen zaman ve enerji,

 5. Levent wrote:

  Ben erzurum atatürk üniversitesi açık öğretim halkla ilişkiler bölümüne kayıt yaptırdım final sınavlarına erzurumda üniversitede yapılıyor diye duydum bu doğrumu

 6. Yusuf wrote:

  Açık öğretme nasıl kayıt olabinilirim yks den 188 puan aldım ve barajı geçtim ayt nin fakat yks tercihinde bulunmadım. İnternet üzerinde kayıt tarihi 21 agustos 4 rkim yazıyor fakat bazı arkadaşlarım osym gov dan önce tercih yapmam gerektiğini söylediler fakat ben yapmadım. Kayıt tarihinde sınav sonuç kapıdı ve diplomayla kayıt yapılıyor sandım. Sizce kayıt oluyor mu bu şekil ?

 7. yigit wrote:

  nasıl başvuru yapabiliriz?

 8. selda wrote:

  okula hiç gidilmiyor sadece sınavlarına giriliyor. Kitaplardan veya internetten dersleri çalışıp vize ve final sınavlarına girerek okunuyor.

 9. MERVE wrote:

  Ben çalışıyorum . soracagım soru şu bu AÇIKÖĞRETİM ÜNİVERSİTELERİNDE haftasonlarımı gidiliyor yoksa örgün gibi her günmü gidilmeli yani ben hem çalışıp hem okuyamazmıyım? teşekkürler.

  1. CİHAN wrote:

   AÇIK ÖĞRETİMDE ÖRGÜN BİR ŞEKİLDE GİDİP DERS GÖRMÜYORSUNUZ.
   SİZİNLE PAYLAŞILAN DÖKÜMANLARLA VİZE VE FİNALLERE GİRİYORSUNUZ.
   HEM ÇALIŞIP HEM DE OKUYABİLİRSİN TABİ.

 10. blbn wrote:

  nerden öğrenebiliriz

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8. Sınıf İngilizce Konuları ve Müfredatı 2019 2020 MEB - 8. Sınıf İnkılap Tarihi Konuları ve Müfredatı 2019 2020 MEB - 8. Sınıf Fen Bilimler Konuları ve Müfredatı 2019 2020 MEB - 8. Sınıf Din Kültürü Konuları ve Müfredatı 2019 2020 MEB - 8. Sınıf Matematik Konuları ve Müfredatı 2019 2020 MEB - Onaylı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Tasdiksiz Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Pişkin Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Sıklaşmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Seyrelmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Pis Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Tertemiz Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yasak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İzin Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yakınlaştırmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Uzaklaştırmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Öncel Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Devinmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bela Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - 8. SINIF KONULARI VE MÜFREDATI 2019-2020 MEB - Yunan Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Tıp Fakültesi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Yapay Zeka Mühendisliği Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmenliği 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Gastronomi ve Mutfak Sanatları 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İşletme Bilgi Yönetimi 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Hindoloji Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - İspanyol Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Sosyal ve Siyasal Bilimler 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Görsel Sanatlar 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter:logo Eniyiyurtlar

reklam