Açık Oturum Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi

Açık Oturum Nedir? Açık Oturum Hakkında Kısaca Bilgi (TDK), Açık Oturum nedir, Açık Oturum nasıl yazılır tdk, Açık Oturum anlamı tdk, Açık Oturum Hakkında Kısaca Bilgi,Terimleri Sözlüğü

Sizlere bu yazımızda –Açık Oturum – kelimesi hakkında bilgi vereceğiz. 

Açık Oturum  kelimesinin anlamı:

Açık Oturum Dil ve Anlatım Terimi Olarak Açık Oturum:
Güncel, siyasal, sosyal ve bilimsel konuların veya sorunların herkesin izleyebileceği bir biçimde açık olarak tartışıldığı toplantı.

Açık Oturum Türkçe-Dil Bilgisi Terimi Olarak Açık Oturum:
1- Geniş halk kitlelerini ilgilendiren konuların, yine bu kitlelere o sahanın uzmanı kişilerce bir toplantı salonunda anlatıldığı etkinliklerdir. Geniş bir salon seçip seyirci toplanır, önceden belirlenen konu bu seyircilere sahanın uzmanı, tanınmış kişilerce anlatılır.

2- Güncel sorunların herkesin izleyebileceği biçimde açık olarak tartışıldığı toplantı.

Açık Oturum Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Açık Oturum:
Küçük bir konuşmacı öbeğinin bir konuyu ya da sorunu doğal bir ortam içinde tartışması amacıyla düzenlenen toplantı yuvarlak masa görüşmesi.

Türk Dil Kurumu’na göre Açık Oturum  kelimesinin anlamı:

BİLİM VE SANAT TERİMLERİ SÖZLÜĞÜ

Sinema ve Televizyon Terimleri Sözlüğü – 1981
açık oturum
Türkçe: aleni celse, İngilizce: debate, discussion programme (ABD: program), Fransızca: tribune, télé-débat, télé-forum, Almanca: Tribüne, Diskussion, Podiumdiskussion, Diskussionssendung, Rundtischgesprächen
TV. Bir yöneticinin yönetiminde, belirli bir konunun uzmanlar, ilgililer arasında tartışılıp aydınlatılmasını amaçlayan izlence.

Eğitim Terimleri Sözlüğü – 1974
açık oturum
İngilizce: panel, panel discussion, Fransızca: table ronde
Küçük bir konuşmacı öbeğinin bir konuyu ya da sorunu doğal bir ortam içinde tartışması amacıyla düzenlenen toplantı; yuvarlak masa görüşmesi.

Hemşirelik Terimleri Sözlüğü – 2015
açık oturum
İngilizce: panel, panel discussion
##(panel)##

Zıt Anlamlı Kelimeler İçin Tıklayınız

Terimler Sözlüğü İçin Tıklayınız

Nasıl Yazılır Kelimeleri İçin Tıklayınız

Atasözleri ve Anlamları İçin Tıklayınız

Deyimlerin Anlamı ve Cümle İçinde Kullanımları İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - İktisadi ve İdari Programlar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yönetim Bilişim Sistemleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yönetim Bilimleri Programları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Yerel Yönetimler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ticaret 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası İşletme Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası İlişkiler 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Girişimcilik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Finans 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Uluslararası Ekonomi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - Türk İslam Arkeolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam