Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi

Abdullah Gül Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri burada bulabilirsiniz. Özetle Abdullah Gül Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Abdullah Gül Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ

Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında

Üniversite Türü :Devlet

İL : Kayseri

Kuruluş Yılı :2010

Rektör: Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu

Abdullah Gül Üniversitesi, 2010 yılında Kayseri’de kurulan devlet üniversitesidir.

21 Temmuz 2010 tarihli ve 27648 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun no:6005) kapsamında Kayseri’de Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kuruldu.[1]

13 Temmuz 2011 tarihli 27993 Sayılı Resmi Gazete’de Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı’nın kurulduğu ilan edildi.[2]

04.01.2013 itibarıyla Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü olarak göreve atanmış ve 15 Ocak 2013 tarihinde de görevine başlamıştır.

Fakülteler
∼Mühendislik Fakültesi
∼Bilgisayar Mühendisliği
∼Elektrik-Elektronik Mühendisliği
∼Endüstri Mühendisliği
∼İnşaat Mühendisliği
∼Makine Mühendisliği
∼Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji
∼Mimarlık Fakültesi
∼Mimarlık
∼Yönetim Bilimleri Fakültesi
∼İşletme
∼İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
∼Eğitim Bilimleri Fakültesi
∼Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi
∼Moleküler biyoloji ve genetik

Yüksekokullar
∼Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
∼Yabancı Diller Yüksekokulu
∼Merkezler ve Enstitüler
∼Fen Bilimleri Enstitüsü
∼Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (HAYMER)
∼Dijital Yayınlar Merkezi (DYM)

Abdullah Gül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri

Abdullah Gül Üniversitesi bölümlerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz

4 Yıllık Bölümleri ve Fakülteleri için tıklayınız

Abdullah Gül Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Abdullah Gül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri taban puan ve başarı sıralamalarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Abdullah Gül Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları için tıklayınız

Abdullah Gül Üniversitesi Burs İmkanları

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs, öğrenim kredisi ve kyk yurt bursu alabilirsiniz.

AGÜ, Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı’nın (AGÜV) desteğiyle, başarılı öğrencileri için eğitim yaşamları boyunca gelişim desteği fırsatı sunmaktadır. Burslar en fazla 5 yıl süreyle yılın 9 ayında, aylık olarak öğrencilerimize karşılıksız olarak verilecektir. Öğrencilerimizin, sınav sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türündeki derecesine göre değişen burs miktarları şöyledir:

1-100: 2.000 TL

101-1000: 1.500 TL

1.001-5.000: 1.000 TL

5.001-10.000: 700 TL

10.001-15.000: 600 TL

15.001-20.000: 500 TL

Abdullah Gül Üniversitesi Yurt İmkanları

-KYK

-AGÜ, sınav sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türünde ilk 25.000’den gelen öğrencilerine, en fazla 5 yıl boyunca yılın 9 ayı AGÜV barınma desteği kapsamında modern öğrenci köyünde zorunlu (kişisel) konut giderleri ücretlendirilerek yurt imkanı sağlanacaktır.

Abdullah Gül Üniversitesi Kampüste Yaşam

24 Saat Yaşayan Kampüs
Üniversite anılarınızı hayatınız boyunca gülümseyerek hatırlayacaksınız. Bu anılarınızın büyük bir kısmı arkadaşlarınızla birlikte yaşadıklarınız oluşturacak. Aslına bakarsanız öğrenme sürecinizin de çok önemli bir bölümünün arkadaşlarınızla paylaşımlarınızdan, birlikte öğrenme etkinliklerinden geldiğinin farkındayız. Üniversite kampüsü denildiğinde genellikle akla sadece sınıflar ve laboratuvarlar gelir.

Öğrenci Köyü
AGÜ, üniversite yaşamının eğitimiyle, araştırmasıyla olduğu kadar gündelik yaşamda sundukları ile bir bütün olduğunun bilincinde bir üniversite. Geleneksel yurt tanımının çok ötesinde bir konaklama hizmeti ile karşılaşmaya hazırlanın. Sümer Kampüsü’nün hemen yanında yer alan ve kampüsün kendisi gibi 70 yıllık tarihe sahip estetik taş binalardan oluşan ortamları yurt olarak adlandırmıyoruz.

Yeşil Kampüs
Sümer Kampüsü’nün tarihi karakterinin yanı sıra en önemli özelliği yeşil bir kampüs olması. 80 yaşında ağaçlarla kaplı, 180 dönümlük bir bahçenin içindeki tesisler, stresten uzak bir kampüs yaşamı sunuyor. Araç trafiğine kapalı olarak tasarlanan bu yeşil kampüste yürümekten ve vakit geçirmekten keyif alacaksınız. Üstelik bu rahatlatıcı ve yeşil alan gününüzün geri kalanını geçireceğiniz öğrenci köyünün de hemen yanı başında.

Yeme İçme
Sümer Kampüsü şehrin tam merkezinde yer alan yemyeşil ve tarihi dokusu, modern ve güncel iç tasarımı ile sadece üniversitemizin değil şehrin de çekim alanı olacak şekilde hazırlanıyor.

Dünya genelinde başarı sahibi Amerikan üniversitelerinde olduğu gibi kampüs güvenlikten ödün verilmemek kaydıyla şehir yaşamının bir parçası olarak tasarlandı.

İçinde kültür ve sanat alanlarına ek olarak üstün kalitede yeme ve içme alanlarına ev sahipliği yapan seçkin bir kampüsle karşılacaksınız.

Gündelik yaşamınızda bu imkanlardan yararlanabilmeniz için size sağlanacak destek fonları ile pek çok farklı mekanda sosyalleşebileceğinizi söyleyebiliriz.

Kulüpler
Üniversite, bireyi sadece bilgi ile değil bir birey olarak bütün boyutları ile geliştiren bir ortam olmalıdır. AGÜ, gençlerin güçlendirilmesi ve kendini rahat ifade edebilmelerinin yanı sıra, üniversite yaşamında aktif katkı üretebilecekleri araçlar olarak düşündüğü kulüplere özel bir önem vermektedir. İlgi duyduğunuz tüm alanlarda kulüpleşmeniz ve etkinlikler gerçekleştirmeniz bizim için önemlidir. Kulüplerin, canlı kampüs yaşamının garantisi olan öğrenci aktivitelerini zenginleştirdiğinin bilincinde olan üniversite, öğrencilerin kampüs içi ve dışı faaliyetlerine destek verecek ve gerekli ortamı hazırlayacaktır. İlk yılınızdan itibaren katılacağınız “Gençlik Programı” ile birlikte düşünüldüğünde kulüpler, mezunlarımızda aradığımız bireysel yetkinliklere erişmenizde önemli rol oynayacaklardır.

Kültür ve Sanatla Zenginleşen Kampüs
AGÜ, bir bireyin sadece diploma almak için değil, bütün boyutlarıyla yaşamsal beceriler elde etmek için üniversiteye katıldığına inanır. Bu sebeple bilimsel aktivitelerin ve eğitimin yanı sıra bireyi zenginleştiren kültür ve sanat boyutlarını da kazanması ve geliştirebilmesi için kendisine fırsat tanır. Daha ilk yılınızdan itibaren, dünya standartlarındaki yeni kampüsümüzde yer alan ana konferans salonu, üç bağımsız ve birleştirilebilen çalıştay salonu ve geniş bir fuayeden oluşan etkinlik alanı ile öğrenci merkezlerini bilimsel, sanatsal veya kültürel etkinlikler için kullanabileceksiniz. Yeşil kampüs içerisinde bol miktarda dış etkinlik alanına da sahip olacaksınız. Söz konusu alt yapıya kısa bir süre içerisinde Türkiye genelinde ses getirecek müze ve sergi alanlarının da eklenmesi ile canlı bir kampüs yaşamı içinde olacaksınız.

Spor ve Açık Hava Etkinlikleri
Sümer Kampüsü’nü benzersiz yapan bir başka özellik ise yakın çevresindeki spor alanlarının yanı sıra bünyesinde çeşitli spor tesislerini bulundurmasıdır.

Bunlar; aktivite merkezi içinde, son teknoloji ürünü sabit ağırlık makinalarının, serbest ağırlıkların ve kardio cihazlarının (koşu bandı, bisiklet, cross-trainer, kürek) bulunduğu fitness-kondisyon salonu, step-aerobik, yoga, pilates stüdyosu, uzak doğu sporları stüdyosu (kick-boks, aikido, taekwondo, judo vb. yapılabilecek şekilde düzenlenmiş) ile kampüs içerisinde yeşillikler arasında yürüyüş ve bisiklet parkurları yer almaktadır.

Abdullah Gül Üniversitesi Konumu

Abdullah Gül Üniversitesi Adresi; Barbaros Mahallesi, Erkilet Bulvarı. Sümer Kampüsü, 38080 Kocasinan/Kayseri

∼Kayseri Hava limanına yaklaşık 5 km (Araçla 10 dk)
∼Kayseri Devlet Hastanesine yaklaşık 2 km (Yaya olarak 30 dk, Araçla 5 dk)
∼Kayseri Tren Garına 1.7 km (Yaya olarak 21 dk, Araçla 4 dk)
∼Kayseri Otogar(Şehir Terminaline) 8,4 km (Araçla 16 dk)
∼Erciyes Kayak Merkezine ve Kapadokya’ya yakın konum

 Abdullah Gül Üniversitesi İletişim

İletişim Bilgileri
Telefon: 03522248800
Fax:0352 338 88 28
Web: http://www.agu.edu.tr/
E-posta: ozelkalem@agu.edu.tr
Adres: Barbaros Mahallesi Sümer Kampüsü Kocasinan-KAYSERİ

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 4 + 3 kaçtır?