8. Sınıf Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı Konu Anlatımı

8. Sınıf Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı Konu Anlatımı

Bu yazımızda sizlere LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi konusu olan aynı zamanda  8. sınıf konuları arasında yer alan  Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı hakkında bilgilendireceğiz.

 Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı

Bismillahirrahmânirrahîm.

Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Anlamı:

-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
-Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
-Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
-Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
-O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
-O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
-O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
-O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
-O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
-O, yücedir, büyüktür.

LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi için Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Murat dedi ki:

    Kolay

BİR YORUM YAZIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı Yayın 2022 İzle - 2022 ALES/2 başvuruları başladı - 2022-DGS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı - YKS Adayların Eğitim Bilgilerinini Güncelleme İşlemleri Başladı - YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022 - BİLGİYİ ÜRÜNE DÖNÜŞTÜREN ÜNİVERSİTE KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ - Uzmanlar 2022 AYT’yi değerlendirdi - 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! - 2022 MSÜ Taban Puanları, Milli Savunma Üniversitesi Puan Türleri - Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Kto Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 - İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 2022 2023 -
reklam