Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Televizyoncu Ali Dinleme Metni Cevapları Sayfa 244-245


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Televizyoncu Ali Dinleme Metni Sayfa 244-245 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 244-245 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 244 Ders Kitabı Cevapları

Dinlediğiniz metni arkadaşlarınızla birlikte canlandırınız.

Cevap:
Canlandırma etkinliğini arkadaşlarınızla birlikte yapmalısınız.

7. ETKİNLİK

Siz Ali’nin anne babası olsaydınız onu televizyon bağımlılığından kurtarmak için nasıl bir yol izlerdiniz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap:
Ben Ali’nin anne babası olsaydınız onu televizyon bağımlılığından kurtarmak televizyonu ortadan kaldırmak en etkili çözümdür.

8. ETKİNLİK

Yeşilay tarafından hazırlanmış filmi izleyiniz. Bu filmden hareketle soruları yanıtlayınız.

1. Filmde iki arkadaş nasıl iletişim kurmaktadır?

Cevap:
Filmde iki arkadaş telefonda mesajlaşarak iletişim kurmaktadır.

2. Filmdeki gencin bulunduğu ortamı değerlendiriniz.

Cevap:
Filmdeki gencin bulunduğu ortamda bir kanepe, masa ve bilgisayar vardır. Soğuk bir ortam gibi görünmektedir.

3. Filmin sonunda gencin fiziki durumuna bakarak hangi sonuçlara varabilirsiniz?

Cevap:
Filmin sonunda gencin fiziki durumuna bakarak genç kendini yalnız ve sıkılmış hissediyor olabilir.

4. Teknoloji bağımlılığı konusunda kendinizi değerlendiriniz.

Cevap:
Televizyonda, bilgisayarda, tablette çok fazla zaman geçiriyorum. Bu geçirdiğim süreyi azaltmalı ve daha çok kitap okumalı, derslerime daha çok zaman ayırmalıyım.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 245 Ders Kitabı Cevapları

9. ETKİNLİK

Yaptığınız araştırmalardan yola çıkarak teknolojik cihazların insanlar arasındaki iletişime olumsuz etkilerini anlatan metninizi yazınız. Yazdıklarınızın içeriğine uygun bir başlık belirleyiniz.

Cevap:
Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızı artık neredeyse teknolojik cihazlar üzerinden yürütüyoruz. Teknolojinin günlük hayatımızın bu kadar içinde olması hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırıyor ve her an her şeye ulaşabilmemize imkan tanıyor. Peki bu yönleriyle baktığımızda tozpembe bir hayal dünyası gibi görünen teknoloji, gerçekten her şeyiyle dört dörtlük mü?

Elbette her şeyin kusurları olduğu gibi teknolojinin de kusurları var. Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran teknoloji, bir insan hayatında en önemli olan şeyi, kişiliğimizi olumsuz etkiliyor. Biz de bu yazımızda çeşitli araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre teknolojinin hayatımızdaki bazı olumsuz etkilerini derledik.

İnsanları farklı görüşlere kapatıyor
Yankı odası etkisi olarak belirtilen bu etkide, sosyal ağlardaki kullanıcılar kendi profillerinde sadece kendi görüşlerine yer veriyor ve olmayı istediği kişi gibi davranıyor. Bu nedenle kullanıcılar neredeyse tamamen karşıt görüşleri hayatından çıkarıyor ve kendilerini belli görüşlerle sınırlıyor. Öte yandan Facebook gibi sosyal ağların algoritmaları da kullanıcıların ilgilendiklerine yönelik gönderileri zaman tünelinde göstererek bu etkinin oluşmasını destekliyor.

Obezitenin artmasına neden oluyor
Teknolojik cihazlara olan bağlılık ve bu bağlılık esnasında insanların hem az hareket etmesi hem de yemeğini genellikle bu cihazlara odaklanırken yemesiyle ne kadar yediğinin farkında olması obeziteyi arttırıyor.

İnsanlar Japon balıklarından daha dikkatsiz!
Kanada’da Microsoft’un desteğiyle yapılan bir araştırmaya göre 2000 yılından 2015 yılına geçen sürede insanların dikkat süresi 3’te 1 düşerek 12 saniyeden 8 saniye gerilemiş. Bu süre bir Japon balığının dikkat süresinden daha düşük.

Bir türlü açılmayan videolar insanların sabrını taşırıyor
Massachuetts Amherst Üniversitesi’nin araştırmasına göre insanlar içeriğe anında ulaşmak istiyor ve içerik anında yüklenmediğinde sinirlenerek beklemeden içeriği kapatıyor. Bu durum bir süre sonra insanların tüm durumlara karşı sabırsız olmasına neden oluyor.

GPS yüzünden insanlar daha hızlı yaşlanıyor
Bir araştırmada belirtilenlere göre GPS sinyalleri beynin tembelleşmesine neden oluyor. Beynin hafızayı ve yer – yön kavramlarını kontrol etmesini sağlayan hipokampus isimli bölgenin GPS’e maruz kalması insanların beyninin erken yaşlanmasına neden oluyor.

Uyku düzenini bozuyor
İnsanların teknolojik cihazlara olan bağlılığı her an kullanıcılarda internete ulaşma isteği doğruyor ve buna bağlı olarak geceleri kullanıcılar internette daha fazla vakit geçirebilmek adına uykularından feragat ediyor. Ayrıca ekran ışığının uyku açtığına yönelik araştırmaları da hesaba kattığımızda teknolojinin uyku düzenimize olumsuz etkilerinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Televizyoncu Ali Dinleme Metni Sayfa 244-245 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - 2023 KPSS Sınav nasıl olacaktır? - 2023 KPSS Sınava girerken adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler nelerdir? - 2023 KPSS Sınava girerken adayların yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 KPSS Sınavda uygulanacak testler nelerdir? - 2022 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2023 YKS Yerleştirme nasıl olacaktır? - 2023 YKS Yerleştirme puanları hesaplanırken OBP nasıl eklenecek? - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam