Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Oya Metni Cevapları Sayfa 236-237


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Oya Metni Sayfa 236-237 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 236-237 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 236 Ders Kitabı Cevapları

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

1. El sanatlarının iletişimdeki rolünü araştırınız.

Cevap:
El sanatların kişilerin geleneksel olarak halk arasında yapılarak günümüze kadar gelmiş sanat dallarına ait ürünleri bugün yapmaya devam etmesi olarak adlandırılabilir. Sanat insanın iç dünyasındaki hassasiyetlerinin dışa yansıması olarak görülebilir. Sanatla uğraşan kişiler kendilerini ifade imkanı buldukları için kişilik olarak çok daha rahat ve kendine güvenen insanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. El sanatlarıyla uğraşan kişiler iletişimde daha iyidirler ve dışa dönüktürler.

2. Evinizdeki el dokuması kilim, yazma ya da dantellerin üzerindeki şekilleri inceleyerek, bu şekillerin anlamlarını araştırınız.

Cevap:
1. Muska Motifi
Muska ve nazarlık: Nazarlık; kem bakışların etkisini azaltır. Muska ise; sahibini kötü olaylardan korur.

2. Kartal motifi
Kartal: Güç ve kudreti temsil eder.

3. Küpe motifi
Küpe: Evlenmek isteyen genç kız ailesine isteğini dolaylı olarak belli eder.

4. Göz motifi
Göz: Kem gözlere, zarara karşı koruyucu olduğuna inanılır.

5. Bereket motifi
Bereket: Birlikte kullanılan eli belinde ve koç boynuzu kadın ve erkeği temsil eder. Ortadaki gözde aileyi kötülüklerden korur.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 237 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Oya Metni Sayfa 236-237 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - 2023 KPSS Sınav nasıl olacaktır? - 2023 KPSS Sınava girerken adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler nelerdir? - 2023 KPSS Sınava girerken adayların yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 KPSS Sınavda uygulanacak testler nelerdir? - 2022 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2023 YKS Yerleştirme nasıl olacaktır? - 2023 YKS Yerleştirme puanları hesaplanırken OBP nasıl eklenecek? - 2023 YKS Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) Nasıl Hesaplanacaktır? - 2023 YKS Sınav Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır? - 2023 YKS Sınav Sonuçları Nasıl Kullanılacaktır? - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam