Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Kastamonulu Şerife Bacı Metni Cevapları Sayfa 52-53


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Cevapları Kastamonulu Şerife Bacı Metni Sayfa 52-53 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 52-53 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 52 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 53 Ders Kitabı Cevapları

1. ETKİNLİK

a) Aşağıdaki cümlelerde altı çizilmiş deyimlerin anlamlarını tahmin ederek boş bırakılan yerlere
yazınız. Tahminlerinizi deyimlerin sözlük anlamlarıyla karşılaştırınız.

Şerife Bacı kağnısıyla İnebolu’dan Kastamonu Kışlası’na doğru yol alıyordu.

Cevap:
Deyim: Yol almak
Tahminim: İlerlemek

Bazen de kuru bir soğuk, kağnıları çekmekte olan zayıf ineklerin, öküzlerin, atların ve kafilede yer alan kadınların nefeslerini kesiyordu.

Cevap:

Deyim: Nefesleri kesmek
Tahminim: Çok şaşırtmak, heyecanlandırmak, korkutmak

O yorgan, askerlerimizin dört gözle beklediği mermilerin, silahların üzerinde duracak.

Cevap:
Deyim: dört gözle beklemek
Tahminim: Sabırsızlıkla beklemek, çok heyecanlanmak

b) Yukarıdaki deyimlerin metne olan katkısını belirtiniz.

Cevap:
Deyimler, metindeki ifadelerin daha anlaşılır olmasını sağlarlar. Anlatımı ilgi çekici hâle getirir. Metindeki anlatımı güçlendirir ve zenginleştirirler. Daha etkileyici bir anlatım sağlarlar. Deyimler sayesinde kısa ve özlü anlatım sağlanmış olur.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Cevapları Kastamonulu Şerife Bacı Metni Sayfa 52-53 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam