Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Ev Yaşamı Metni Cevapları Sayfa 86-87


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Cevapları Ev Yaşamı Metni Sayfa 86-87 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 86-87 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 86 Ders Kitabı Cevapları

4. ETKİNLİK

a) Aşağıdaki haber metnini okuyunuz. Haber metni ile görsel uyumlu mudur?

Dünyanın En Mutlu Çocukları Neden Hollanda’da?

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Örgütüne (UNICEF) göre, dünyanın en mutlu çocukları Hollanda’da yaşıyor. Uzmanlar, bunu çocukların aileleriyle daha fazla zaman geçirmesi ve okulda sınav ve ödev baskısı olmaması gibi birçok faktöre bağlıyor.

Amsterdam’daki Benoordenhout İlkokulunun Müdürü Annelies van Eijk, “Çocuklar, üzerlerinde çok fazla baskı olmadığında okula çok olumlu bakıyor, burayı ömürleri boyunca hiçbir şey yapmak zorunda olmadan tadını çıkaracakları bir yer olarak görüyorlar” diyor.

UNICEF’in verileri de bunu destekliyor. Örgüte göre, buradaki çocukların eğitimlerine devam etme olasılıkları diğer ülkedeki yaşıtlarınınkinden daha fazla. (Basından)

b) Sizce çocukların okul ve ev yaşamında mutlu olması neye bağlıdır?

Cevap:
Öncelikle çocukların değer görmelerine bağlıdır. Çocuklar değerli olduklarını güvende olduklarını hissederlerse bence okul ve ev yaşamlarında da mutlu olacaklardır.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 87 Ders Kitabı Cevapları

b) Aşağıdaki sözcükleri birleşik sözcük oluşturacak şekilde eşleştiriniz. Eşleştirme sonucu ortaya çıkan sözcükleri yazım kurallarına uyarak Sinderella’nın tahtasına yazınız.

Japon
hafta
Uzak
ilk
kuzey
bir
ana
Doğu
bahar
batı
gülü
okul
içi
çoğu

Cevap:
Uzak Doğu / İlk Bahar / Japon Gülü / Kuzey Batı / Ana Okul / Hafta İçi / Bir Çoğu

6. ETKİNLİK

Siz de gezip gördüğünüz bir yeri gezi yazısı şeklinde anlatınız. Yazınızda uygun geçiş ve bağlantı ifadelerini kullanınız. (Ama, fakat, lakin, bununla birlikte, buna rağmen…)

Cevap:

BURSA GEZİM
Geçen sene yaz tatilinde ailemle Bursa’yı gezme şansım olmuştu. Çok sevinçliydim ama bir yandan da korkuyordum. Çünkü Bursa çok büyük bir şehirdi. İnsan burada kaybolabilirdi. Buna rağmen babamın elini tuta tuta bütün şehri keyifle gezme şansını bulmuştum. Lakin bütün şehir dediğime bakmayın anca bir kısmını gezebilmişizdir. Bununla birlikte unutamadığım bir gezi olmuştu diyebilirim.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Cevapları Ev Yaşamı Metni Sayfa 86-87 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - 2023 KPSS Sınav nasıl olacaktır? - 2023 KPSS Sınava girerken adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler nelerdir? - 2023 KPSS Sınava girerken adayların yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 KPSS Sınavda uygulanacak testler nelerdir? - 2023 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2023 YKS Yerleştirme nasıl olacaktır? - 2023 YKS Yerleştirme puanları hesaplanırken OBP nasıl eklenecek? - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam