6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 256-257 Cevapları

Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Cevapları 8. Ünite Sayfa 256-257 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 256-257 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 256 Ders Kitabı Cevapları

7. Etkinlik

A) Canol, parkta bulduğu cep telefonunu sahibine ulaştıramasaydı 112’yi arayacaktı. Canol neden böyle düşünmüş olabilir? Aşağıdaki görsellerden yararlanarak açıklayınız.

Cevap:
Canol 112 numarasını arayarak polislerle irtibata geçecekti. Çünkü polislerin telefonun sahibini bulabileceğini düşünmüştür.

B) 112 Acil Çağrı Merkezini hangi durumlarda aramalıyız? Bu numarayı gereksiz meşgul etmenin yol açacağı olumsuzluklar neler olabilir? Açıklayınız.

Cevap:
Hırsızlık, kaza, yangın ve benzeri durumlarda 112 Acil Çağrı Merkezini aramalıyız. Bu numarayı meşgul etmek yardıma ihtiyacı olan insanların gerekli yerlere ulaşmasını engeller.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 257 Ders Kitabı Cevapları

B) Okul temsilciğine aday olduğunuzu düşünerek aşağıya bir konuşma metni yazınız. Bu metni arkadaşlarınıza sununuz. Konuşmanıza uygun bir hitap ifadesiyle başlayınız. Konuşmanızın sonunda sizi dinleyenlere teşekkür etmeyi unutmayınız.

Cevap:

Değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlarım,
Adım Arda Çağlayan. 7/B sınıfında öğrenciyim ve okul temsilcileri adaylarından biriyim. Daha önce pek çok konuda sorumluluk aldım ve yerine getirdim. Temsilcilik konusunda da kendime güveniyorum. Okulumuzdaki sorunların farkındayım. Çevre temizliği, kitap okuma etkinlikleri ve geziler konusunda çeşitli projeler hazırladım. Bu projeleri hayata geçirebilmek için desteklerinize ihtiyacım var. Daima dinleyen bir temsilci olacağıma söz veriyorum. Sorunlarınızı idareye zamanında ileteceğim ve çok çalışacağım. Beni daha yakından tanımak isterseniz sınıfımı ziyaret edebilirsiniz. Hepimiz kardeşiz ve okulumuzu daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

GELECEK DERSE HAZIRLIK

“Dostluk” konulu atasözleri araştırınız.

Cevap:
Dost acı söyler.
Dost, dostun eğerlenmiş atıdır.
Fakir dost, çabuk unutulur.
Dostun attığı taş baş yarmaz.
Dost başa, düşman ayağa bakar.
Dost kara günde belli olur.
Dost ağlatır, düşman güldürür.
Dost, dostun ayıbını yüzüne söyler.
Dost kara günde belli olur.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Cevapları 8. Ünite Sayfa 256-257 Meb Yayınları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 2 + 2 kaçtır?


Basari Sıralamaları