Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 226-227 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Cevapları 7. Ünite Sayfa 226-227 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 226-227 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 226 Ders Kitabı Cevapları

5. Etkinlik

A) Aşağıdaki afişi inceleyiniz. Afişin hazırlanış amacı nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap:
Afişin hazırlanış amacı insanları fiziksel aktiviteye davet etmektir.

B) Yukarıdaki afişin hazırlanış amacından hareketle arkadaşlarınıza bir konuşma yapınız. Konuşmanızı aşağıdaki forma göre planlayınız.

Cevap:
Günümüzde birçok insan solunum yolları veya kronik akciğer hastalığından dolayı nefes darlığı, çabuk yorulma, güçsüz hissetme gibi birçok rahatsızlık problemleriyle karşı karşıyadır. Bu rahatsızlıkları yaşamamak, sağlıklı bir hayat sürebilmemiz için gerekli kontrollerimizi yaptırmalı vede vücudun hantal kalmaması için, vücudun ihtiyaç duyduğu hareketleri mutlaka yapmamız gerekir.

Ayrıca sağlığımızı tehdit eden zararlı maddelerden alkol, sigara veya uyuşturucunun kullanılmaması vücut sağlığını kötü etmenlerden uzaklaştırmış oluruz. Sağlıklı bir yaşam için sabah erken uyanıp yürüyüşler yapmak veya sabahları iş yoğunluğumuz varsa akşamları en az bir saat kadar yürüyüş yapın.

Yürüyüş yapmak için seçeceğiniz yerler bol oksijenin olacağı ve de sizi ruhen dinlendirecek yerler olmasına özen gösterin. Şehrinizde bir deniz varsa yürüyüşlerinizi sahilde deniz kokusuyla yapmanızı öneririm. Eğer şehriniz iç kesimlerde bir yerde ise ormanlık veya büyük bir parkta güvenli şekilde yürüyüş yapabileceğiniz yerleri seçmenizi öneririz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 227 Ders Kitabı Cevapları

6. Etkinlik

“ Sağlıklı Beslenme” konulu bir afiş tasarlayınız. Afişinize uygun bir slogan yazınız. Tasarladığınız afişi büyüklerinizden yardım alarak sosyal medyada paylaşınız.

7. Etkinlik

Aşağıdaki üyelik formunu, istenen bilgiler doğrultusunda doldurunuz.

Burada yer alan formu kendi bilgilerinize göre doldurunuz.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Cevapları 7. Ünite Sayfa 226-227 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - 2023 KPSS Sınav nasıl olacaktır? - 2023 KPSS Sınava girerken adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler nelerdir? - 2023 KPSS Sınava girerken adayların yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 KPSS Sınavda uygulanacak testler nelerdir? - 2022 Ales Ne Zaman | Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2023 YKS Yerleştirme nasıl olacaktır? - 2023 YKS Yerleştirme puanları hesaplanırken OBP nasıl eklenecek? - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam