Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Çocukluk Metni Cevapları Sayfa 70-71


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Cevapları Çocukluk Metni Sayfa 70-71 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 70-71 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 70 Ders Kitabı Cevapları

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

1. Hayal kurmayı sever misiniz? Oyun oynarken ne gibi hayaller kurarsınız? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap:
Evet, severim. Çünkü hayal kurmak bana özgürlük sağlıyor. Özellikle oyun oynarken hayal kurarım çünkü hayal kurmak oyunumu zenginleştiriyor. Bazen kendimi uçarken bazen de devlerle cinlerle perilerle beraber yaşarken hayal ediyorum.

2. Büyüklerinizin çocukken oynadığı oyunlardan birini kısaca anlatınız.

Cevap:
ÇELİK-ÇOMAK OYUNU: İlk önce iki adat uzun ve kısa sopa temin edilir. · Gruplar belirlenir. · Yere küçük bir çukur kazılır. · Atış yapacak olan oyuncu çomağı (Uzun sopa) çukura daldırıp çeliğin altından vurarak havaya kaldırır ve havadaki çeliğe çomakla hızla vurup olabildiğince ileri gönderir.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 71 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Cevapları Çocukluk Metni Sayfa 70-71 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam