6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 3 Sayfa 7-8

Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 3 Sayfa 7-8 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 7-8 Çalışma Sayfaları Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 7 Çalışma Sayfaları Cevapları

5. Etkinlik

Aşağıda, internete bağlanmanızı sağlayan modeminizin arızalanması durumunda hangi işlemleri yapmanız gerektiğiyle ilgili yönergeler karışık bir biçime verilmiştir. Yönergeleri okuyarak bunların hangi sırayla yapılması gerektiğini belirleyiniz. Yönergelerin başlarındaki boşluklara 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 sayılarını örnekteki gibi yazarak yönergelerin sırasını belirtiniz.

6 Elektrik ve telefon kablosu bağlantılarında bir sorun olmadığı hâlde modeminiz çalışmıyorsa bilgisayarınızı açarak ve modeminizi görebileceğiniz bir yere konumlandırarak müşteri hizmetlerini arayınız.

4 Modeminizin arkasını çevirdiğinizde telefon kablosunun takılı olması gereken girişi görebilirsiniz.

1 Modeminiz sinyal göndermeyi durdurduysa ilk olarak modeminizin elektrik bağlantısını kontrol ediniz.

3 Telefon kablosu modeminizin arkasındaki girişe takılı ise modeminizin önündeki sarı renkli sinyal ışığı yanıyor olmalıdır. Bu ışık yanmıyorsa modeminizin arkasını çeviriniz.

8 Müşteri hizmetlerinin yönlendirmelerini uyguladığınız hâlde hâlâ sorununuz çözülmediyse modeminizin markasını öğrenerek teknik bir ekipten yardım isteyiniz.

5 Telefon kablosu bu girişe takılı değilse kabloyu yerine takınız. Bu durumda sorununuz çözülecektir. Kablo takılı ise ve sinyal ışığı da yanıyorsa sorun başka bir nedenden kaynaklanıyordur.

7 Müşteri hizmetleri modeminizden sinyal alabilmeniz için size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

2 Modeminizin elektrik bağlantısında bir sorun yoksa ve önündeki kırmızı renkli güç lambası yanıyorsa telefon kablosu bağlantısını kontrol etmeniz gerekir.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 8 Çalışma Sayfaları Cevapları

6. Etkinlik

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Bu görselleri ve görsellerin yanında yer alan konuları kullanarak birer metin yazınız.

Konu: Hayvanları korumanın önemi

Hayvanlar korunmaya muhtaç varlıklar olmaları hasebiyle bilinçli varlıklar olan bizler tarafından korunmalıdırlar. Hayvanların korunmasının tam olarak ve gerektiği gibi sağlanabilmesi için yetkili makamlar tarafından kanun, kararname, yönetmelikler çıkarılmalı, bunların çıkarılmasıyla yetinilmeyerek gerçek anlamda uygulanabilmeleri sağlanmalı, bu mevzuata uyulmaması ağır yaptırımlara bağlanmalıdır. Hayvanların korunmasının önemi halka açık ve net olarak anlatılmalı, bu alanda yetkili makamlar olan belediyelerin seminerler, paneller, konferanslar yoluyla halkın bilinçlendirilmesi sağlanmalıdır.

Konu: Bilimin insanlığa katkıları

Bilim insanı ya da bilimci, evrene ilişkin olgulara ve değişkenlere yönelik bilimsel veri elde etme yöntemlerini kullanarak sistematik bir şekilde bilgi elde etmeye çalışan kişidir. Bilim insanları; fiziksel, matematiksel ve sosyal alanlar da dâhil olmak üzere bilimin tüm alanlarında araştırmalar yaparlar.

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 3 Sayfa 7-8 Meb Yayınları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 53 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları