Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 1 Sayfa 9-10


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 1 Sayfa 9-10 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 9-10 Çalışma Sayfaları Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 9 Çalışma Sayfaları Cevapları

8. Etkinlik

A) Görev yaptığı okulun dergisinin tasarımını yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hayri Bey, yukarıdaki şiirin tasarımı için Görsel Sanatlar Öğretmeni Ezgi Hanım’dan yardım istemiştir. Ezgi Hanım daha önceden çizdiği resimleri bir dosya hâlinde Hayri Bey’e vermiştir. Hayri Bey’in şiirin tasarımı için kullanabileceği görsellerin yanına (X) işareti koyunuz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 10 Çalışma Sayfaları Cevapları

B) Bu şiirde yer alan bazı kelimelerin sözlük anlamları aşağıda verilmiştir. Bu anlamlardan hareketle kelimeleri bularak bulmacayı çözünüz.

1. Alna düşen kısa kesilmiş saç, perçem.
2. Güneş doğmadan az önce beliren aydınlık.
3. Genellikle kumaş üzerine renkli iplikler veya sırma ve sim kullanarak elle, makineyle yapılan işleme, el işi, ince iş.
4. Yerden kaynayarak çıkan su, kaynak.
5. Bağlanarak oluşturulmuş deste, bağlam.
6. Gerçek.
7. Daha iyi, yeğ.
8. Süs, bezek.
9. İyilik, lütuf, ihsan.

C) Bulmacada yer alan I, II, III, IV, V, VI, VII sayılarıyla belirlenmiş kutucuklara yazılan harflerin yan yana sıralanmasıyla oluşan “Anahtar Kelime”yi aşağıya yazınız.

Z A R A F E T
I II III IV V VI VII

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 1 Sayfa 9-10 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam