Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 1 Sayfa 1-2


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 1 Sayfa 1-2 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 1-2 Çalışma Sayfaları Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 1 Çalışma Sayfaları Cevapları

1. Etkinlik

Aşağıdaki metinleri okuyunuz. Bu metinlerdeki eksik hikâye unsurlarını (kişiler, yer, zaman, olay) işaretleyiniz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 2 Çalışma Sayfaları Cevapları

2. Etkinlik

Aşağıdaki metinleri okuyunuz. Her metin için bir sonraki sayfada verilen başlıklardan uygun olanı seçerek metnin üstündeki boşluğa yazınız.

Cevap:
Sanat ve Zanaat

Sanatın ve zanaatın, sanat hayat pratiği konusundaki süreçleri farklı biçimde ortaya konmuş ve farklı anlaşılmıştır. Sanat bu pratiği, ekonomik sistemler ve bu sistemlerin ortaya koyduğu kurumlar üzerinden algılayarak sanat tarihi boyunca bunun mücadelesini vermiştir. Zanaat, zaman içinde ortadan kalkmasına karşın meslek niteliğini korumuş ve endüstriyel değişimler doğrultusunda yeni meslekler biçiminde (teknisyen, mühendis vb.) ortaya çıkmıştır. Sanat, insanın yaratıcı ediminin teknik boyutundan, sanat eserinin yapısı ve üretim süreci gereği kaçınırken zanaat farklı biçimlere bürünerek sanat içerisine dâhil edilmeye çalışılmıştır.

Cevap:
Türklerin Ortak Bayramı

Türk Dünyası’nda köklü bir geçmişe sahip olan Nevruz (Yengi-Kün) Bayramı, toplumsal açıdan birleştirici ve bütünleştirici bir niteliktedir. Baharın gelişini, yeniden doğuşu ve “Ergenekon’dan Çıkışı” simgeleyen Nevruz Bayramı, bütün Türk devletlerinde kutlanmaktadır. UNESCO tarafından 2009 yılında “İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası” olarak tescillenen Nevruz’a, Türkler tarih boyunca kutsallık atfederek, ona dini ve millî bir bayram niteliği yüklemiştir. Eski çağlarda, Türklerin geniş katılımlı dini etkinlikleri, bir festival havasına bürünme özelliğine sahiptir. O dönemde Nevruz Kutlamaları en geniş katılımla gerçekleştirilen etkinliklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüz Türk Dünyası’nda da Nevruz Bayramı, genel olarak çeşitli ritüeller eşliğinde bir festival havasında kutlanmaktadır.

Cevap:
Yeni Bir Beceri Geliştirmek ve Zamanı Değerlendirmek

Evde kalmak zorunda kaldığınız bugünler, uzun zamandır yapmayı planladığınız ancak bir türlü zaman ayıramadığınız yeni şeyleri denemek ya da öğrenmek için iyi bir fırsat olabilir. Yeni bir dil öğrenmek, çeşitli üniversiteler ya da kurumlarca internet üzerinden ücretsiz sağlanan kurslara katılmak, yeni hobiler edinmek, yeni yemek tariflerini denemek ve yemek tarifleri broşürü ya da videosu hazırlamak, el becerilerinizi geliştirebileceğiniz etkinlikler araştırmak, tamirat yapmak ya da tamirat kılavuzu hazırlamak, merak ettiğiniz bir konuda araştırma yapmak ve okullar açıldığında sınıfta sunmak üzere bir sunum hazırlamak, çeşitli kültürlerin müziklerini ve danslarını incelemek, bir müzik aleti çalmayı öğrenmek gibi çok çeşitli etkinlikler sayesinde yeni beceriler kazanabilirsiniz.

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 1 Sayfa 1-2 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

LGS 2023 Sınava girerken öğrencilerden istenecek belgeler nelerdir? - LGS 2023 Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini nereden alacaklardır? - LGS 2023 Sınav giriş belgesi nereden alınacaktır? - 2023 İOKBS Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı - Açık Deniz Sondaj Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - 2023 DGS başvuru kılavuzu yayımlandı - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 9-10 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 7-8 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 5-6 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 3-4 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 8 Sayfa 1-2 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 9 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 7-8 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 5-6 - 6. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Cevapları Ünite 7 Sayfa 3-4 - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam