Matematik Soru Bankası

6. Sınıf Piri Reis Metni Cevapları Türkçe Sayfa 198-199


Sizler için hazırladığımız 6. Sınıf Türkçe Piri Reis Metni Sayfa 198-199 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 198-199 Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 198 Ders Kitabı Cevapları

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

1. Piri Reis hakkında araştırma yapınız.

Cevap:

Pîrî Reis, 1465-1470, Gelibolu – 1554, Kahire), Osmanlı Türk’ü denizci ve kartografı. Asıl adı Muhyiddin Pîrî Bey’dir.[1] Künyesi Ahmet ibn-i el-Hac Mehmet El Karamani’dir.

Amerika’yı gösteren Dünya haritaları ve Kitab-ı Bahriye adlı denizcilik kitabıyla tanınmıştır.

Başlıca eserleri
Kitab-ı Bahriye
Piri Reis Haritası
Hadikat’ül Bahriye
Bilad-ül Aminat
Eşkalname

2. Denizciler yönlerini nasıl bulurlar? Bilgi toplayınız.

Cevap:
Denizciler yönlerini genelde pusula kullanarak bulurlar. Fakat pusula olmadığı zaman doğal bazı yollarla da yönlerini bulabilirler. Açık denizlerde yol alan denizciler için deniz yolculukları adeta bir tutkudur. Bu deniz yolculukları sırasında denizciler yönlerini genelde pusula kullanarak bulurlar. Fakat eski zamanlarda denizciler pusula icat edilmeden öncede doğal yöntemlerle yönlerini bulmuşlardır. Deniz rotasında ilerlerken doğru yönde gitmek çok önemlidir. Aksi halde kaptan gemisini yanlış bir noktaya götürmüş olacağı için zaman kaybı yaşamış olur. Denizde zaman kaybına uğramamak için yön tespitini doğru yapmak gerekir.

6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Sayfa 199 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

6. Sınıf Türkçe Piri Reis Metni Sayfa 198-199 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam