6. Sınıf Bilinçsiz İlaç Kullanımı Konu Anlatımı

Sık rastlanılan sistem hastalıklarını, Sistemlerin sağlığı için yapılması gerekenler, Bilinçsiz ilaç kullanımının zararları, Bilinçsiz İlaç Kullanımı konu anlatımı işte yazımızda.

Bilinçsiz İlaç Kullanımı

Bilinçsiz ilaç kullanımı bazı hastalarda, tedaviye uygunluğunun azalmasına, ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına ve tedavi masraflarının artmasına neden olmaktadır.

Her alanda olduğu gibi ilaç kullanımında da insanları ve kurumları yanıltmadan karşılıklı güven içerisinde olmalıyız.

Bilinçsiz kullanılan birçok ilaç, özellikle antibiyotikler, bağışıklık sistemini bozarak vücudun direnme gücünü kırar. Bu sebeple antibiyotikler rastgele tüketilmemelidir. Her bakteri türü için farklı bir antibiyotik kullanılması gerekir. Aynı hastalık farklı insanlarda farklı ilaçlar kullanılmasını gerektirebilir.

Doktor kontrolünde ve tavsiye edilen çeşit ve miktarda ilaç kullanılması gerekir. Aksi hâlde ilaç kullanımının, hastaya hiçbir yararı olmadığı gibi vücudun bağışıklık sistemini bozarak mikroplara karşı direnme gücünü de azaltır.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
7. Sınıf Galaksiler Konu Anlatımı - 7. Sınıf Yıldızlar Konu Anlatımı - 7. Sınıf Bulutsu(Nebula) Konu Anlatımı - 7. Sınıf Güneş Sistemi Ötesi: Gök Cisimleri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Teleskop Nedir? Konu Anlatımı - 7. Sınıf Teknoloji ve Uzay Araştırmaları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Uzay Kirliliği Konu Anlatımı - 7. Sınıf Uzay Teknolojileri Konu Anlatımı - 7. Sınıf Uzay Araştırmaları Konu Anlatımı - 7. Sınıf Güneş Sistemi ve Ötesi Konu Anlatımı - 6. Sınıf Sindirim Sistemi Hastalıkları Konu Anlatımı - 6.Sınıf Ampul Parlaklığına Etki Eden Faktörler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Elektriksel Direnç ve Bağlı Olduğu Faktörler Konu Anlatımı - 6. Sınıf İletken ve Yalıtkan Maddeler Konu Anlatımı - 6. Sınıf Elektriğin İletimi Konu Anlatımı -
reklam