Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 74-75 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 3. Ünite Sayfa 74-75 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 74-75  Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 74 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 75 Ders Kitabı Cevapları

Sıra Sizde

Yaşadığınız yerin ikliminin hayatınıza etkisini aşağıdaki başlıklara göre değerlendirerek yazınız.

Cevap:
Beslenme: Yetiştirilen ürünler farklılık gösterir. Bu da yeme içme alışkanlığının farklı olmasını sağlar.

Giyim: Havanın soğukluğuna veya sıcaklığına göre insanların giydikleri giysiler değişir.

Konut Tipi: Konut tipi kar yağışına ya da güneşli gün sayısına göre değişiklik gösterir.

Bitki örtüsü: Yağış durumuna göre bitki örtüsü farklılık gösterir. Çok yağış olan yerde orman olur. Az yağış olan yerde ise bozkırla vardır.

Ulaşım: Yer şekilleri ne kadar değişik olursa ulaşım araçları da ona göre değişiklik gösterir. Çok karlı yerlerde yollar kışın kapanabilmektedir.

Turizm: Yağışın türüne göre ve de güneşli gün sayısına göre turizm çeşidi farklılık gösterir. Mesela kar yağışının çok olduğu yerde Kayak Turizmi güneşin ve denizin olduğu yerde de Yüzme ve de güneşlenme turizmi artış gösterir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 3. Ünite Sayfa 74-75  Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10-11 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 168-169 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 166-167 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 162-163 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 160-161 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 156-157 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 152-153 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 150-151 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148-149 Cevapları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam