Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Ünite 5 Sayfa 11-12 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 5. Ünite Sayfa 11-12 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 11-12  Çalışma Sayfaları Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 11 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 3

Aşağıda günlük hayattan bazı örnekler paylaşılmıştır. Bu örnekleri “düzgün ve dağınık yansıma”yı dikkate alarak açıklayınız.

1. Fotoğrafçıların kullandığı spot lambaların etrafındaki çanak parlak ve pürüzlüdür. Neden?

Çekimi yapılacak canlı ya da eşyanın her bölgesine ışık düşmesi için dağınık yansıma gereklidir. Bu nedenle pürüzlü ve parlak çanak kullanılır.

2. Sayfaları parlak olan bir kitabı okumak zordur. Neden?

Parlak kitap yüzeyine gelen ışık ışını düzgün yansıma yapar ve okyan kişinin gözünü rahatsız eder.

3. Yağmurlu gecede ıslak, asfalt yolda araba kullanmak zordur. Neden?

Far ışıkları, ıslak zemindeki su birikintilerine çarparak dağınık yansıma yapar ve araç kullanan kişilerin gözünü rahatsız eder.

Etkinlik 4

Aşağıdaki görselde yansıtıcı yüzeye gelen ışık ışınının yansıması gösterilmiştir. Yansıma kanunlarına göre soru işaretli kutucuklara uygun kavramları yazınız.

5.Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 12 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 5

Birinci Etap: Aşağıdaki şekillerde aynalara gelen ve yansıyan ışınlar gösterilmiştir. Yansıma kanunlarına göre soru işareti ile gösterilen açı değerlerini bulunuz.

İkinci Etap: Çekirge genellikle sıcak yerlerde yaşayan, bulunduğu yere ve tarım ürünlerine zarar verebilen bir canlıdır. Çekirgeler sıçrayarak hareket eder.

Aşağıdaki tablonun başlangıç noktasında bulunan çekirge, sırasıyla her ayna için bulduğunuz açı değerinin üzerinden geçerek çıkışa ulaşacaktır

Çekirgenin sıçrayacağı kutucukları boyayıp hangi çıkışa ulaşacağını bulunuz.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 5. Ünite Sayfa 11-12 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10-11 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 168-169 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 166-167 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 162-163 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 160-161 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 156-157 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 152-153 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 150-151 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148-149 Cevapları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam