Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Ünite 4 Sayfa 31-32 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 31-32 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 31-32  Çalışma Sayfaları Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 31 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 5

1. Etap: Tabloda verilen ifadelerin doğru ya da yanlış olduğunu belirleyerek işaretleyiniz. İşaretlediğiniz “D” ya da “Y” harfinin rengini tablonun son sütunundaki boş bölüme yazınız.

2. Etap: Birinci ifade için doğru-yanlış tablosunda belirlediğiniz renkle harf tablosunun “1. ifade” satırında aynı renkte olan harfleri daire içine alınız. Bu işlemi diğer satırlar içinde yapınız.

3. Etap: Harf tablosunun birinci satırından son satırına kadar daire içine aldığınız harfleri sırasıyla birleştiriniz. Böylece laboratuvarda kullanılan bir deney aletinin ismine ulaşacaksınız.

Deney aletinin ismi

GRAVZANT HALKASI

5.Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 32 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 6

Metal termometreler genleşme özelliği yüksek olan metallerden yapılır. Isı alan topuz ve tel genleşir. Telin ucundaki ibre hareket ederek sıcaklık değerini gösterir. Metal termometreler fabrika ve fırınlarda yaklaşık 1600 °C’ a kadar olan sıcaklıkları ölçebilir.
K, L, M ve N metallerinin aynı sıcaklıktaki genleşme miktarları yandaki grafikte verilmiştir. Buna göre metal termometrelerde hangi metalin kullanılması daha uygundur?

A) K         B)L          C) M          D) N

Etkinlik 7

Ütü, fırın gibi aletlerde sıcaklığın istenilen ölçüde sabit kalmasını sağlayan termostat bulunur. Termostatlarda farklı genleşme özelliğine sahip metal çifti kullanılır.

Aşağıda iki farklı termostatta kullanılan metal çiftlerinin ısı almadan önceki ve ısı aldıktan sonraki şekilleri verilmiştir.

K, L ve M metallerinin genleşme miktarlarını karşılaştırınız.

M > L > K

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 31-32 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10-11 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 168-169 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 166-167 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 162-163 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 160-161 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 156-157 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 152-153 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 150-151 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148-149 Cevapları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam