Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Ünite 4 Sayfa 29-30 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 29-30 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 29-30  Çalışma Sayfaları Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 29 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 3

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi arkadaşlarımla okulumuzun bahçesini ve sınıfımızı süslemeye karar verdik. Sıcacık sınıfımızda rengârenk balonları şişirip sınıfımızı renklendirdik. Artan balonları bahçede uygun gördüğümüz yerlere astık. Bahçe çok güzel görünüyordu. Hava çok soğuk olduğu için sınıfımıza geri döndük. Teneffüs zili çaldığında balonlarımıza bakmak için koşarak bahçeye çıktık. Gördüklerimize inanamadık. Kocaman şişirdiğimiz balonlar küçülmüştü. Üzüldüğümüzü gören öğretmenimiz altı şapka etkinliği ile düşüncelerimizi paylaşmamızı, yaşadığımız olaya dair sebep-sonuç ilişkisi kurmamızı istedi.

Bu etkinliğimizde “mavi şapka” olarak bize katılmaya ne dersiniz? Mavi şapka diğer balonların fikirlerini dinleyip sonuca ulaşan sorun çözücü şapkadır. O hâlde haydi mavi şapka, görev başına!

Sorun çözücü olarak balonların küçülme sebebi ve bu duruma ilişkin çözüm yolu hakkındaki fikirlerinizi mavi şapkanın yanındaki kutuya yazınız.

Şapkaların görüşlerinden yola çıkarak balonların küçülmesinin sebebini ve buna dair çözüm yolunu buldummm!

Sebebi: Dışarıda hava soğuk olduğu için balon içindeki hava dış ortama ısı verir ve büzülür.

Çözüm Yolu: Balonların içine bir miktar su doldurup, soğuk havada şişirelim. Sıcaklık değişimi fazla olmadığı, sıvı ve gazların büzülme miktarları farklı olduğu için balonların belirli bir büyüklükte kalması sağlanabilir.

5.Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 30 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 4

Aşağıdaki numaralandırılmış kutucuklarda genleşme ve büzülme örnekleri verilmiştir. Kutucukların numaralarını kullanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. (Soruların cevaplarında bir görsel birden fazla kullanılabilir.)

1. Hangileri sadece genleşme örnekleridir?

2, 4, 6, 7, 8

2. Hangileri sadece büzülme örnekleridir?

2, 9, 10

3. Hangileri hem genleşme hem de büzülme örnekleridir?

1, 5, 11, 12

4. Hangileri genleşmenin olumsuz etkileridir?

3, 4, 8, 12

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 29-30 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10-11 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 168-169 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 166-167 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 162-163 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 160-161 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 156-157 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 152-153 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 150-151 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148-149 Cevapları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam