Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Ünite 4 Sayfa 21-22 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 21-22 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 21-22  Çalışma Sayfaları Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 21 Çalışma Sayfaları Cevapları

ISI VE SICAKLIK

– Isı ve sıcaklık arasındaki temel farkları açıklayabileceksiniz.
– Sıcaklığı farklı olan sıvıların karıştırılması sonucu ısı alışverişi olduğuna yönelik deneyler yaparak sonuçlarını yorumlayabileceksiniz.

Etkinlik 1

● Anahtar kelimeleri kullanarak boş bırakılan yerleri doldurunuz.

ısı yüksek termometre ısı alışverişi
sıcak sıcaklık °C kalorimetre kabı
eşit soğuk düşük enerji

……Isı…… ve …..sıcaklık……… günlük hayatta birbirinin yerine kullanılsa da aslında farklı kavramlardır. Isı maddeler arasında alınabilen veya verilebilen bir ………enerji…… türüdür. Sıcaklık ise enerji değildir. Sıcaklık ….termometre………… ile ölçülürken ısı ……kalorimetre kabı……… ile ölçülür. Sıcaklığın birimi °C’tur, ısının birimi kalori veya joule’dür. Sıcaklıkları farklı maddeler arasında …….ısı alışverişi……… gerçekleşir. Isı alışverişi …….sıcak…… cisimden ……..soğuk……… cisme doğrudur. Sıcaklığı ……yüksek……… olan cisim ısı verir, sıcaklığı …….düşük……… olan cisim ise ısı alır. Örneğin elimize aldığımız kahve fincanından elimize ısı geçtiği için elimiz yanar. Bunun nedeni kahve fincanı ile elimizin sıcaklıklarının farklı olmasıdır. Isı aktarımı cisimlerin sıcaklıkları ……….eşit……… oluncaya kadar devam eder. Sıcakları eşit olan cisimler arasında ısı alışverişi olmaz.

● Açıkta kalan anahtar kelimeyi bir cümlede kullanınız.

Sıcaklık birimi °C ‘tur.

5.Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 22 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 2

Aşağıdaki ifadelerin doğru mu, yanlış mı olduğuna karar veriniz. Doğru olduğunu düşündüğünüz her ifade için 300 puan kazanacaksınız. Yanlış olduğunu düşündüğünüz her ifade için de -81 puan elde edeceksiniz.

Etkinlikteki tüm ifadeleri hatasız olarak tamamladığınızda ulaştığınız toplam puan kaçtır? Bu sayı neyi ifade etmektedir?

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 21-22 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10-11 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 168-169 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 166-167 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 162-163 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 160-161 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 156-157 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 152-153 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 150-151 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148-149 Cevapları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam