Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Ünite 4 Sayfa 13-14 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 13-14 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 13-14  Çalışma Sayfaları Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 13 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 3

Şişelerdeki saf sıvılar, uzun süre rafta beklediği için isim etiketleri okunmaz hâle gelmiş. İki sıvı da renksiz, kokusuz ve aynı miktardadır.

Her iki maddenin de aynı maddeler olduğunu düşünüyorum ama emin olmam gerekiyor. Bunu anlayabilmek için iki şişeyi de dondurucuya koydum. İki saat sonra dondurucudan çıkarttığım şişelerdeki maddelerden birinin katı diğerinin ise sıvı hâlde olduğunu gördüm.

Sizce şişelerdeki sıvılar aynı madde midir? Fikirlerinizi nedenleri ile birlikte yazarak bana yardımcı olur musunuz?

Aynı madde değildir. Çünkü saf maddelerin belirli bir donma noktaları vardır. Donma noktaları farklı olan saf maddeler farklı maddelerdir.

Etkinlik 4

Verilen bilgilere göre seçeneklerden hangisi söylenemez?

A) Saf maddelerin erime ve kaynama noktaları farklıdır.
B) Alüminyum, erime noktası yüksek olduğu için ısıya daha dayanıklıdır.
C) Alüminyum, erime noktası en yüksek olan saf maddedir.
D)Cıvanın donma noktası -38,8 °C’ dur.

5.Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Sayfa 14 Çalışma Sayfaları Cevapları

Etkinlik 5

Ayşe, şekildeki deney düzeneğini hazırlıyor. Deney yaparken ölçüm sonuçlarını aşağıdaki tabloya yazıyor:

Tabloya göre aşağıdaki ifadelerin doğru mu, yoksa yanlış mı olduğuna karar verip uygun harfi işaretleyiniz. İşaretlediğiniz harfleri sırasıyla tablonun altındaki kutucuklara yazdığınızda gizlenmiş sözcüğe de ulaşabilirsiniz.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Cevapları 4. Ünite Sayfa 13-14 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 14 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Sayfa 10-11 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 170-171 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 168-169 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 166-167 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 164-165 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 162-163 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 160-161 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 156-157 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 154-155 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 152-153 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 150-151 Cevapları - 5. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 148-149 Cevapları - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam