Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 96-97 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 4. Ünite Sayfa 96-97 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 96-97 Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 96 Ders Kitabı Cevapları

YORUMLAYALIM

Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin yaşlı bir amcanın abdestini yanlış aldığını gördüler. Ona en güzel şekilde abdest almayı öğretmek istediler. Adamın yanına gittiler. İçlerinden biri ona, “Bu bana abdesti yanlış alıyorsun diyor. İkimiz de senin yanında abdest alalım; bak bakalım hangimizin abdesti doğru?” dediler.

İkisi de yaşlı adamın yanında abdest aldılar. Adam da; “Çocuklar! Sizin aldığınız abdest doğrudur, benim abdestim yanlışmış.” diyerek kendi yanlışının farkına vardı ve yanlışını düzeltti.

(bk. Mevlana, Fîhi Mâ Fih, s. 135.)

Yukarıdaki örnek olaydan hareketle bir kimsenin hatasını düzeltirken nelere dikkat etmemiz gerektiğini yorumlayınız.

Cevap:
Birisinin hatasını düzeltirken onu rencide etmeden, uygun bir dille uyarmak gerekir.

7. Bir Sure Tanıyorum: Kevser Suresi ve Anlamı

Kevser isminde bir tanıdığınız var mı? İsmi neden Kevser konulmuştur?

Cevap:
Kendi ismim Kevser. Doğduğum anda telefon gelmiş arayan Kevser isimli tanıdık aramış ve amcam ismimin Kevser olmasını istemiş ezanla kulağıma okumuş ismimi.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 97 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 4. Ünite Sayfa 96-97 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2023 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam