Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82-83 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 4. Ünite Sayfa 82-83 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 82-83 Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 82 Ders Kitabı Cevapları

2. Bir Eş Olarak Hz. Muhammed (s.a.v.)

Ailede sorumlulukların paylaşılması sizce niçin önemlidir?

Cevap:

Aile üyelerinin her birinin yapması gereken görevler ve belli sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar paylaşılır. Çünkü kimse her şeyi yapacak güce ve zamana sahip değildir. Evde bir alet bozulduğunda baba onu tamir eder. Eğer çocuk tamir etmeye çalışırsa kendine zarar verebilir. Çocuğun görevi babasına yardımcı olmaktır. Ancak bu şekilde her şey düzenli hale gelir ve aileler huzurlu olur.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 83 Ders Kitabı Cevapları

3. Bir Baba Olarak Hz. Muhammed (s.a.v.)

Sizce iyi bir babada bulunması gereken özellikler nelerdir?

Cevap:

İyi bir baba çocuklarına bakmalı, istediklerini şımartmayacak kadar yapmalı, sevmeli, çocuğuyla vakit geçirmelidir. Çocuk küçükse parka götürmeli, eğlendirmelidir. Çocuğunu sosyal aktivitelere götürüp sosyalleşmesini sağlamalıdır.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 4. Ünite Sayfa 82-83 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam