Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28-29 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 1. Ünite Sayfa 28-29 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 28-29 Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 28 Ders Kitabı Cevapları

YAZALIM

Aşağıdaki olaylar karşısında söylenen dua ifadelerini yazınız.

Bir bebek doğduğunda Allah analı babalı büyütsün deriz.
Biri vefat ettiğinde Allah rahmet eylesin deriz.
Bir işe başlarken Allah kolaylık versin deriz.
Biri evlendiğinde Allah mesut etsin deriz.
Biri yeni bir şey aldığında  Allah güle güle kullanmayı nasip etsin deriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 29 Ders Kitabı Cevapları

7. Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. İbrahim (a.s.)

Hz. İbrahim (a.s.) hakkında neler biliyorsunuz?

Cevap:
Kuran da Musa’dan sonra adı en çok geçen peygamberdir. Küçük yaşında aklını ve mantığını kullanarak bir yaratıcının olduğunu onların ise putlar olmadığı bilmiştir.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 1. Ünite Sayfa 28-29 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2023 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam