Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24-25 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 1. Ünite Sayfa 24-25 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 24-25 Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 24 Ders Kitabı Cevapları

PAYLAŞALIM

Ailenizden iki kişiye “Dua ederken ne hissediyorsunuz?” ve“Niçin dua ediyorsunuz?” sorularını yöneltiniz. Bütün cevapları listeleyiniz ve en çok verilen cevapları sınıfla paylaşınız.

Cevap:
İsteklerimi dile getirmek ve şükretmek için dua ediyorum. Dua ederken kendimi güvende hissediyorum. Çünkü Allah’ın beni görüp duyduğunu bilmek bana huzur veriyor.

YAZALIM

Aşağıdaki şekilde yer alan kutucuklara duanın nasıl yapılması gerektiğini kısaca yazın.

Cevap:

Dua;
İçtenlikle yapılır.
Allah’tan yardım ve bağışlama dilemeliyiz.
Ellerimizi açarak dua etmeliyiz.
Günah olan isteklerde bulunmamalıyız.
Hem sıkıntılı hem sevinçli anlarda dua etmeliyiz.
Sadece Allah’a dua etmeliyiz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 25 Ders Kitabı Cevapları

Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 1. Ünite Sayfa 24-25 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam