Matematik Soru Bankası

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 113-114 Cevapları


Sizler için hazırladığımız 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 5. Ünite Sayfa 113-114 yazımız aşağıdadır. Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimiz aşağıdan cevaplara ulaşabilirsiniz. Diğer sayfa cevapları için  aşağıda bulunan kırmızı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başarısıralamaları ailesi olarak öğrencilerimize başarılar dileriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 113-114 Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 113 Ders Kitabı Cevapları

PAYLAŞALIM

Sizce toplumumuzda yukarıdaki durumlarda neden bu ifadeler kullanılmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap:
Yukarıdaki sözler ile Allah’ı anarak sevincimizi, gayretimizi, ve daha bir çok duyguyu yaşarken Allah’ı anmak güzel bir şeydir.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Sayfa 114 Ders Kitabı Cevapları

BULALIM

Aşağıda yer alan deyim ve atasözlerindeki boşluklara hangi dini ifadelerin gelmesi gerektiğini bulunuz.

Cevap:
• Garip kuşun yuvasını ….Allah…. yapar.
• ….Minareyi…. çalan kılıfını hazırlar.
• Yalancının mumu ….yatsıya…. kadar yanar.
• ….Allah…. dağına göre kar verir.
• Acele işe ….şeytan…. karışır.
• ….Allah…. bir kapıyı kapatır bir kapıyı açar.
• ….Namazda…. gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Cevapları 5. Ünite Sayfa 113-114 Meb Yayınları

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

YKS Sınava girerken yanında bulundurulması yasak olan araç, gereç ve eşyalar nelerdir? - YKS Adaylar sınava girerken neleri yanında bulundurmak zorundadır? - 2023 ALES Adayın yanında bulundurması yasak olan araç ve gereçler - 2022 ÖSYM’ye Dilekçe Nasıl Gönderilir? - 2023 LGS soruları ve cevapları yayınlandı - 2023 LGS merkezi sınavı sona erdi - Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri 2023 LGS-MEB - 2023 ALES Adayın sınavda yanında bulundurması gerekenler nelerdir? - 2023 ALES İnternetten bireysel başvuru nasıl yapılır? - 2023 ALES Aday başvuru formu nasıl doldurulur? - 2023 ALES Sınav ücretinin yatırılması nasıl olur? - 2023 ALES Başvuru işlemleri nasıl olur? - 2023 KPSS Sınavın geçerli sayılması nelere bağlıdır? - 2023 KPSS Cevap kağıdı nasıl doldurulacaktır? - 2023 KPSS Sınavda Uyulması Gereken Kurallar - Ford, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, DS Automobiles, Fiat, Honda, Hyundai, Iveco, Jeep, KIA, Land Rover, Mazda, Mercedes, MINI, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Ssangyong, Toyota, Volkswagen, Volvo,Sıfır Araba,Araba,jaguar araba,oyunlar,jaguar,Eğitim,egitim,çınar kozmetik,gratis,farmasi kozmetik
reklam