4. Sınıf Ses Kirliliği Konu Anlatımı

4. Sınıf Ses Kirliliği Konu Anlatımı

Bu yazıyı okuduğunuzda  insanoğlunun ses ve aydınlatmayla ilgili geliştirdiği çeşitli teknolojileri bilecek, ışığın ve sesin uygun kullanılmadığında insan hayatını olumsuz yönde etkilediğini kavrayacak ve bu duruma çözüm önerileri getirebileceksiniz.4. Sınıf Ses Kirliliği Konu Anlatımı, Ses Kirliliği Konu Anlatımı, 4. Sınıf Fen Bilimleri Konu Anlatımı

Ses Kirliliği

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu sesler ses kirliliğine neden olur. Ses kirliliği; canlıları rahatsız eden, düzensiz ve şiddetli seslerden oluşur.

Sokakta yapılan çalışma sırasında işçilerin kullandığı makinenin çıkardığı ses ise okuduğumuz kitaba konsantre olmamızı engeller. Geç saatte çalan bir müzik sesi, trafikte gereksiz yere çalan kornalar, megafon ve mikrofon gibi cihazların gereksiz kullanımı da ses kirliliğinin nedenleri arasındadır.

Ses kirliliğini azaltmak için neler yapılabilir?

Evlerde yüksek sesle müzik dinlenmemeli ve gürültü yapılmamalıdır.

Trafikte gereksiz yere korna çalınmamalıdır.

Sokaklardaki ya da evlerdeki tamiratların sabahın çok erken ya da gecenin ilerleyen saatlerinde yapılmamasına özen gösterilmelidir.

Fabrikalar, havaalanları gibi yüksek ses üreten alanlar şehir yerleşiminden uzak alanlara taşınmalıdır.

 

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

2022 DGS Başvuruları Başladı - 4. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Hece Bilgisi Konu Anlatımı - 4. Sınıf Durum (Hal) Ekleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Yapılarına Göre Sözcükleri Konu Anlatımı - 4. Sınıf Anlamlarına Göre Kelimeler Konu Anlatımı - 4. Sınıf Sözcükte Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Söz Gruplarında Anlam Konu Anlatımı - 5. Sınıf Noktalama İşaretleri Konu Anlatımı - 5. Sınıf Yazım Kuralları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Olayları Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünsüz(Sessiz) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ünlü(Sesli) Harfler Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ses Bilgisi Konu Anlatımı - 5. Sınıf Ekler Konu Anlatımı -
reklam