2021 YKS’de birincileri kimler oldu ve hangi illerden?

ÖSYM takvimine göre 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanması beklenen 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları bugün açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından YKS birincilerinin hangi illerden çıktığını açıkladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yaptığı açıklamaya göre, YKS birincileri de belli oldu.

Açıklanan birinciler şu şekilde:

TYT ŞAMPİYONU ADANA’DAN
TYT birincisi: Adana

AYT birincileri:
Sayısal:Adana
Eşit Ağırlık:Konya
Sözel:Adana

YDT birincileri:
Almanca:Balıkesir
Arapça:Konya
Fransızca:İstanbul
İngilizce:İstanbul
Rusça:Bursa

ÖSYM Başkanı Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Adaylarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

KAÇI DEVLET LİSESİ ÖĞRENCİSİ
ÖSYM, şampiyonları illere göre açıkladı. Ama bu öğrencilerin acaba kaçı devlet liselerinden. Artık bu bilgileri ne LGS ne de YKS’de görebiliyoruz.

İSTANBUL SADECE DİL’DE VAR
Şampiyonların illere göre dağılımına baktığımızda Anadolu illerinin dikkat çektiği görülüyor. 3 büyük kentten sadece İstanbul, DİL birincileri çıkarabildi.

TERCİHLER 5-13 AĞUSTOS’TA

Adaylar, 2021 YKS sonuçlarına TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle birlikte ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilecek.

2021 YKS tercihleri 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2021 YKS tercihleri 5 Ağustos tarihinde başlayıp 13 Ağustos’a dek devam edecek.

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir 2022 - 2022 DGS Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren - DGS Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2022 ÖSYM - ÖSYM Sınav Takviminde Güncelleme 2022 KPSS’de yeni takvim belli oldu - DGS Zootekni 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Taban Puanları ve Kontenjanları - DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yeni Medya ve İletişim 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yazılım Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Veteriner 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Uzay Mühendisliği 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - DGS Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -
reklam