Reklam
Reklam
reklam
Reklam

2021 TYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı(ÖSYM-YÖK-MEB)

2021 Yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan TYT Biyoloji Konuları belli oldu! Sizlere bu yazımızda TYT Biyoloji konuları hakkında bilgi vereceğiz. Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. Konu ve soru dağılımları MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımları ve yayın evleri ile irtibata geçilerek hazırlanmıştır.

TYT Biyoloji konuları ve soru dağılımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

reklam

2021 YKS-TYT Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

2021 YKS-TYT Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

TYT’de ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacaktır.Adaylar sınavda, öğretim programları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen, okullara bildirilen ve kamuoyuna duyurulan “(ÖSYM Tarafından 2021 Yılında Gerçekleştirilecek TYT ve AYT Sınavlarına Esas) Ortak Derslere Ait Kazanım ve Açıklamalar”daki konu, kazanım ve açıklamalardan sorumlu olacaklardır.

Birinci Oturumda yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde; 40 Türkçe,Sosyal Bilimler; Tarih(5 soru),Coğrafya(5 soru),Felsefe(5 soru),Din Kültürü (5 soru) toplam 20 soru ve 40 Temel Matematik20 Fen Bilimleri; Fizik(7 soru),Kimya(7 soru),Biyoloji(6 soru) olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır. Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nin süresi 135 dakikadır.

Fen Bilimleri Testi Kapsamı ;Biyoloji, Fizik ve Kimya alanlarındaki temel kavram ve ilkeleri kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.

Uzun çalışmalar sonucunda –Dereceye– giren öğrencilerin kullanmış olduğu programları sizler için bir araya toplayıp kitap haline getirdik.Arkadaşlar planlama defterimiz çıkmıştır sizler için özel olarak hazırlanmıştır. Yapmanız gerekenlerin hepsini sizler için bir arada toparladık. Bu programa uyarsanız ve düzenli bir şekilde çalışırsanız başarı kaçınılmaz olacaktır. Bu programla ; Hedefinizi ,Soruların yıllara göre dağılımını, Konu planlaması, Aylık çalışma programı, Soru Hedefleme, Konu ve Soru Değerlendirmesi, Deneme takibinizi, Ders Net grafiği, Deneme değerlendirmesini ve Kitap takibinizi oluştura bileceksiniz. Ayrıca bunun yanında haftalık çalışma programı da hediyedir. AYRINTILI VİDEO VE SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TYT BİYOLOJİ SORULARIN DEĞERLENDİRMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

2021 TYT BİYOLOJİ KONULARI;

9. SINIF

 • YAŞAM BİLİMİ BİYOLOJİ
 • HÜCRE
 • CANLILAR DÜNYASI

10. SINIF

 • HÜCRE BÖLÜNMELERİ
 • KALITIMIN GENEL İLKELERİ
 • EKOSİSTEM EKOLOJİSİ VE GÜNCEL ÇEVRE SORUNLARI

11. SINIF

 • İNSAN FİZYOLOJİSİ
 • KOMÜNİTE VE POPÜLASYON EKOLOJİSİ

12. SINIF

 • GENDEN PROTEİNE
 • CANLILARDA ENERJİ DÖNÜŞÜMLERİ
 • BİTKİ BİYOLOJİSİ
 • CANLILAR VE ÇEVRE

2019 TYT BİYOLOJİ KONULARA GÖRE SORU DAĞILIMI:

Dikkat: Yeni güncellenen sisteme göre düzenlenmiş olup, YKS sınav sistemine uygun konular yayınlanmıştır.

2020 tyt biyoloji konuları, Tyt biyoloji konuları 2020, tyt biyoloji soru dağılımı, biyoloji tyt konuları 2019, 2019 biyoloji tyt konuları, 2019 ayt biyoloji konuları, biyoloji tyt soru dağılımı, tyt 2019 biyoloji konuları, biyoloji tyt konu ve soru dağılımı, tyt biyoloji konuları soru dağılımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. anonim dedi ki:

  sen bitkilere çalış sormasınlar he

 2. hilal dedi ki:

  Aynn gencler 80milyon falan kimse bilmiyor.soylemeyin arkadasida dedigi gibi “aramizda”?

 3. aydan dedi ki:

  size ne bizden

 4. Kfuyfuhv dedi ki:

  Evet calisirsan fullersin ama kimseye soyleme aramizdaaaa şşşş

 5. ömer dedi ki:

  gerçektende bunlar tyt 2020 cıkacak konularmı

  1. Gizli dedi ki:

   Başka konumu var her yıl bazılarından 1er 2şer tane sormuşlar