reklam
reklam
logo

2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımı MEB

A+
A-
2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımı MEB

2020 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Konuları ve Soru Dağılımları MEB, 2020 Merkezi Sınav Konuları ve Soru Dağılımı MEB

Bilindiği üzere teog kaldırıldı ve yerine Liseye geçiş sınavı bir başka deyişle merkezi sınav getirildi. Bizlerde sizler için Yeni sınav sitemine ait Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri , İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerinin konularına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Konular MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ‘in açıklamış olduğu Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri resmi verilerinden alınmıştır.

Sizlere bu yazımızda LGS konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. Sizlere son beş yıldır çıkmış olan konuları paylaştık.

2020 LGS Sınav Tarihi Ne Zaman Saat Kaçta MEB

2020 LGS Sınavıları 06 Haziran tarihlerin, saat 10:00’da başlayıp sınav toplam 135 dakika sürecek. Sınavda, Sözel  (75 dakika) bölümden yani Türkçe’den 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’den 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük’ten 10, Yabancı Dil’den ise 10 soru olacak.Sayısal bölüm (60 dakika)den Matematik’ten 20 ve Fen Bilimleri’den 20 soru sorulacaktır.

Sınav sayısal ve sözel iki bölümden oluşacak

Yönergeye göre, Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında merkezi sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşacak. Sözel bölümde, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil; sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular yer alacak. Sınav aynı gün içerisinde iki oturum halinde uygulanacak. Sınav tarihi, yeri, uygulanması ve diğer hususlar her yıl Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanacak kılavuzda belirtilecek. Sınav soruları, 8. sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinin öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç becerileri ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte hazırlanacak.

2020 LGS Konu Dağılımlarına ulaşmak için aşağıdaki derslerin üzerine getirip tıklayarak ulaşabilirsiniz.Arkadaşlar lgs konuları teog konuları ile aynı o yüzden değiştirmedik teog diye eski bunlar değişti anlamına gelmiyor soru sayıları sadece değişti konular aynı

2020 LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

sinavkazandiran
sinavkazandiran

8. Sınıf LGS Konuları,2020 LGS konuları,LGS 8 Sınıf Konuları Türkçe,Meb LGS Konuları,LGS Konuları 2020 meb,LGS konuları fen,lgs konuları matematik, 2020 lgs konuları fen

2020 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Konuları ve Soru Dağılımları MEB, 2020 Merkezi Sınav Konuları ve Soru Dağılımı MEB Bilindiği üzere teog kaldırıldı ve yerine Liseye geçiş sınavı bir başka deyişle merkezi sınav getirildi. Bizlerde sizler için Yeni sınav sitemine ait Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri , İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerinin konularına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Konular MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) 'in açıklamış olduğu Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri resmi verilerinden alınmıştır. Sizlere bu yazımızda LGS konuları hakkında bilgi vereceğiz. Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. Sizlere son beş yıldır çıkmış…
Sizler için 2020 LGS Soruları hakkında değerlendirme yaptık. Bu dersin durumunu sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

2020 LGS Sınavının Değerlendirmesi

Faydalılık Yüzdesi - 10
Öğrenci Bilgilendirilmesi - 10

10

Genel Puan

Sizler için 2020 LGS Soruları hakkında değerlendirme yaptık. Bu dersin durumunu sizlerde aşağıda oyunuzu kullanarak değerlendire bilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 2.94 ( 302 Oy)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
  1. lhjkl dedi ki:

    gerek yok

  2. Aslı dedi ki:

    Arkadaşlar konular 8.sınıfa aittir fakat 5-6-7. Sınıfta görülen konuların birkaç kat üst düzeyi…💄👑👛💰👝👙👗💳💴💶💷💵