Reklam
Reklam
reklam Reklam

2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımı MEB-Güncel

25.03.2020
A+
A-


2020 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Konuları ve Soru Dağılımları MEB,LGS Konuları PDF ,2020 LGS Konularını pdf indir,1.Dönem 8.Sınıf Konuları ve Soru Dağılımları ,2020 Merkezi Sınav Konuları ve Soru Dağılımı MEB

Bilindiği üzere teog kaldırıldı ve yerine Liseye geçiş sınavı bir başka deyişle merkezi sınav getirildi. Bizlerde sizler için Yeni sınav sitemine ait Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri , İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve İngilizce derslerinin konularına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

reklam

SON DAKİKA :Milli Eğitim Bakanı Selçuk: “LGS kapsamındaki merkezi sınav, sadece birinci dönem müfredatından yapılacak.”

1.Dönem 8.Sınıf Konularını ve Soru Dağılımlarını sizler için güncelledik

Konular MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ‘in açıklamış olduğu Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri resmi verilerinden alınmıştır.

Sizlere bu yazımızda LGS konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. Sizlere son beş yıldır çıkmış olan konuları paylaştık.

2020 LGS Sınav Tarihi Ne Zaman Saat Kaçta MEB

2020 LGS Puan Hesaplamak İçin Tıklayınız MEB

2020 Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB İçin Tıklayınız

2020 LGS Sınavıları 06 Haziran tarihlerin, saat 10:00’da başlayıp sınav toplam 135 dakika sürecek. Sınavda, Sözel  (75 dakika) bölümden yani Türkçe’den 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’den 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük’ten 10, Yabancı Dil’den ise 10 soru olacak.Sayısal bölüm (80 dakika)den Matematik’ten 20 ve Fen Bilimleri’den 20 soru sorulacaktır.

Sınav sayısal ve sözel iki bölümden oluşacak

Yönergeye göre, Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında merkezi sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşacak. Sözel bölümde, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil; sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri alanlarından sorular yer alacak. Sınav aynı gün içerisinde iki oturum halinde uygulanacak. Sınav tarihi, yeri, uygulanması ve diğer hususlar her yıl Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanacak kılavuzda belirtilecek. Sınav soruları, 8. sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinin öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç becerileri ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte hazırlanacak.

1.Dönem 8.Sınıf Konuları ve Soru Dağılımları

2020 LGS KONULARI VE SORU DAĞILIMI

8. Sınıf LGS Konuları,2020 LGS konuları,LGS 8 Sınıf Konuları Türkçe,Meb LGS Konuları,LGS Konuları 2020 meb,LGS konuları fen,lgs konuları matematik, 2020 lgs konuları fen

lgs konuları 2020 lgs konuları lgs de çıkacak konular lgs konuları 2020 lgs konu dagilimi lgs 2019 lgs 2020 konuları lgs sınav konuları lgs de çıkacak konular 2020 lgs soru dağılımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 132 YORUM
 1. meoow_edoss dedi ki:

  Motivenizi düşüren kişilerden uzak durun.

 2. Aktaş dedi ki:

  Arkadaşım, Sınava girecek öğrenciler, Türkçe’den 11, matematikten 6, fen bilgisinden 4, inkılap tarihinden 3, İngilizce 5, din kültürü dersinden ise 12 konudan sorumlu olacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 7 Haziran’da yapılacak olan 2020 Liseye Geçiş Sistemi (LGS) konuları ve soru dağılımını açıkladı.

 3. Çokta önemli olduğunu düşünmüyorum dedi ki:

  LGS günlüğünden sesleniyorum . Son 4 gün kaldı sınav yakın… rakip kitap başında. Öğrenciler yorgun. Kimileri ders çalışmaktan, kimileri ise sisteme sövmekten. Allah a emanet olun . Sevgiler.

  1. cafer KEÇİ dedi ki:

   DOĞRU

 4. Alis dedi ki:

  Kendine gübenmeyenlerden biri daha??

reklam