2017 YGS Sonuçları İçin Tıklayınız

YGS sonuçları açıklandı! ÖSYM Başkanı 2 milyon öğrencinin merakla beklediği haberi verdi. YGS sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı…

Beklenen zaman geldi, sonuçlar bugün kurum "sorgu" sayfasında belli oluyor. Yüz binlerce öğrencinin beklediği sonuçlar için saatler kalırken, öğrenciler için LYS maratonu 4 Nisan 2017 tarihinde başlayacak. Sonuçlarda kritik olan 180 puanı alan öğrenciler LYS sınavına girebilecekken, sonuçları önceden kurum tarafından açıklanmıştı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav takviminde sonuç tarihlerini yayınladı. Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sonuçlar yarın açıklanırken, saat konusunda bir bilgi verilmedi. 2016 yılında sınav sonuçları sabah 08:00'de yayınlanmıştı. Sınav sonuçları sadece kurumun kendi sonuç sayfasında yayınlanacaktır. Öğrencilerin en çok merak ettiği sorular ve cevaplar sınava bilgiler haber içeriğimizde yer almaktadır. LYS sınavına dair tüm bilgiler (başvuru tarihleri, sınav ücretleri, sınav saati, kısa cevaplı sorular) içeriğimizde yer alırken, sınava giremeyenler Kamu Denetçiliği Kurum raporunu bekliyor. Rapora göre sınava giremeyenlerin akıbetleri belli olacaktır.

DUYURU
(28 Mart 2017)

 2017-YGS Sonuçlarının Açıklanması

12 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2017-YGS) değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup sınav sonuçları, 28 Mart 2017 tarihinde saat 17:15’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

2017-LYS’ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diler, adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2017-YGS Sınav Sonuçları

2017-YGS Sınav Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler 

YGS sonuçlarını öğrenme adresi

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse LYS’ye başvurabilecek. LYS’ye başvurular, 4-17 Nisan’da alınacak.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları Taban Puanları İçin Tıklayınız

2 Yıllık Üniversite (Önlisans) Bölümleri Başarı Sıralaması Taban Puanları İçin Tıklayınız

Üniversitelerin Taban Puanları Başarı Sıralamaları ve Bölümleri İçin Tıklayınız

LYS VE YGS Puanınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

Bölümler Hakkında Geniş Bilgi İçin Tıklayınız

Hangi Bölüm Kaç Net İle Kazanılır İçin Tıklayınız

TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

Soru: 53 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları