2017 Üniversite Yerleştirme Sonuçları Ne zaman Açıklanacak ?

LYS, Yerleştirme, Sonuçları,2017, LYS, Tercih Sonuçları, ÖSYM, Açıklama, Tercihler, 2017 LYS tercih işlemleri, ÖSYM, LYS yerleştirme, sonuçları, YGS, Tercih, İşlemleri

2017 Üniversite yerleştirme sonuçlarını ÖSYM ne zaman açıklayacak? Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS ) sonuçlarına göre tercih yapan 1 milyondan fazla üniversite adayı ve aileleri 2017 LYS sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

2017 tercih işlemleri sona erdi şimdi ise sonuçlar ne zaman açıklanacak sorusu merak ediliyor.Hem adaylar hem de aileleri önümüzdeki yaklaşık 2 haftayı yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını bekleyerek geçirecek.

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin ÖSYM’nin yaptığı bir açıklama yok. Ancak biz üniversite yerleştirme sonuçlarının 11 Ağustos’tan önce açıklanacağını söyleyebiliriz. Nedeni ise 2017 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan yükseköğretim kurumlarına kayıt tarihleri ile ilgili bilgiler.

ÜNİVERSİTELERE KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çünkü bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Üniversitelere elektronik kayıtlar da 11-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Bu durumda da elektronik kayıtların başlayacağı 11 Ağustos’tan önce ÖSYM’nin de yerleştirme sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

DAHA DETAYLI BİR ÇALIŞMA

ÖSYM yetkilileri ise sınav sonuçlarının daha kısa sürede açıklanabildiğini, ancak tercihlerle ilgili çalışmanın daha detaylı olarak yapıldığı için biraz daha zaman alabileceğini belirttiler. Öğrenciler tercihlerle ilgili formları 26 Temmuz tarihinde ÖSYM’ye vermişlerdi.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 30 + 4 kaçtır?


Basari Sıralamaları