2017 Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazananlar öğrenciler için 14-18 Ağustos tarihleri arasında üniversitelere kayıtlar başlanacaktır.

10-11 ve 17-18 Haziran’da yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının 11 Temmuz’da açıklanmasının ardından üniversite adayları 18-26 Temmuz’da üniversite tercihlerini yaptı ve tercihlerin tamamlanmasının ardından bu kez adaylar için sıra yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına geldi. ÖSYM’den dün yapılan açıklamaya göre yerleştirme sonuçları 8 Ağustos Salı günü açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler için kayıt süreci başlayacak.

ÖSYM’NİN İNTERNET SİTESİNDEN ÖĞRENİLECEK

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak. Adaylar, “Aday İşlemleri Sayfası”na T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi girerek tercih sonuçlarını öğrenebilecek. Yerleştirme sonuçlarıadayların evlerine posta ile gönderilmeyecek. Sonuçlar yalnızca ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden erişime açılacak.

ÜNİVERSİTELERE KAYITLAR NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Üniversitelere elektronik kayıtlar da 11-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 13 + 4 kaçtır?