Reklam
Reklam
reklam
reklam

2018 LYS Fizik Konuları Soru Dağılımı


2018 lys 2 fizik konu dağılımı, 2018 lys 2 fizik Testi Soru ve Konu Dağılımı yeni müfredatı, lys 2 fizik konuları, lys 2 fizik konuları 2018, lys 2 fizik konuları konu dağılımı, 2018 lys fizik soru dağılımı

FİZİK TEST STRATEJİSİ

 • Fizik öğrenciler arasında zor bir ders olarak algılanmaktadır. Fiziği zorlaştıran ileri matematiksel bilgi içeren sorulardan kaynaklanır. Matematiksel bilgilerden yeterince arındırılmış bir fizik sorusunu çokta kolay olabilmektedir.
 • Adaylar için yoruma dayalı fizik soruları ne kadar çok çözülürse yorum yeteneği gelişeceğinden dolayı bu tip sorular zamanla daha anlaşılır olacaktır.
 • Bilgiye dayalı sorularda ise fiziksel bilginin yeterli miktarda olması gerekir.
 • Bilgi içeren sorular genellikle formül uygulama ile ilgili olmaktadır. Formülü ya da kuralı bilen bir öğrenciler için kolay diye nitelendirebileceğimiz bir soru olmaktadır.

2017 – LYS Fizik Soru Gelme Durumu

 • Kuvvet-tork-denge-ağırlık merkezi,
 • Madde ve özellikleri -basınç-ısı ve sıcaklık- genleşme,
 • Optik, Elektrik,
 • Manyetizma ve alternatif akım devreleri,
 • Mekanik, Dalgalar,
 • Işık teorileri – fotoelektrik olay,
 • Atom modelleri

LYS Fizik Soruları Öncesi Yeterli Konu Ve Kavram Bilgisine Sahip Olunmalıdır

 • Fizik dersinde başarılı olabilmek için ders sonrası düzenli ve programlı tekrar zorunludur.
 • Anlaşılamayan kavram, tanım ve alt başlıklar, derslerde tutulmuş notlar günlük tekrarlarda gözden geçirilmeli, örnek sorularla öğrenme pekiştirilmelidir.
 • Verilenler bir kenara yazılmalı ve gerekirse şekil çizilmeli, uygun formül ve bilgileri kullanarak dikkatlice soru çözülmelidir.
 • Geçmiş yıllara ait sorular çözülmeli, MEB müfredatını esas alan fizik kitabı temel kaynak olmak şartı ile eldeki yardımcı ders kitapları, ders notları soru bankları gibi dokümanların hepsinden faydalanmak gerekir.
 • Soruda verilen olay mümkün olduğunca yaşanmalı (hayal edilmeli), bu da uygun bir şekilde desteklenerek çözüm şekli belirlenmeli ve çözüme gidilmelidir.
 • Adaylar, soruları daha önceki sorulara benzeterek çözmeye çalışmamalı, onun yerine sorunun ilgili olduğu konu hakkındaki bilgilerini yorumlamalıdır.

2018 Lys 2 Fizik Konuları Konu Dağılımı

Fizik Bilimine Giriş
Vektör-Kuvvet ve Kuvvet Dengesi
Tork
Ağırlık Merkezi
Basit Makineler
Madde ve Özellikleri
Sıvıların Kaldırma Kuvveti
Basınç
Isı ve Sıcaklık
Genleşme
Doğrusal Hareket
Bağıl Hareket
Dinamik
Atışlar
İş Enerji
Dönme Hareketi
Basit Harmonik Hareket
İtme-Momentum
Kütle Çekimi -Kepler Kanunu- Büyük Patlama
Işık ve Gölge
Düzlem Ayna
Küresel Aynalar
Kırılma ve Renkler
Merceler ve Aydınlanma
Elektrostatik
Elektrik Alan- Elektriksel Potansiyel ve İş
Yüklü Parçacıkların Hareketi
Elektrik Akımı ve Devreler
Temel Dalga Bilgileri
Yay Dalgaları
Su Dalgaları
Ses ve Deprem Dalgaları
Manyetizma
Elektromanyetik İndüksüyon
Sığaçlar
Alternatik Akım ve Transformatör
Dalga Mekaniği (Kırınım-Girişim-Doopler)
Elektromanyetik Dalgalar
Fotoelektrik ve Comptpn Olayı
Özel Görelilik
Atom Modelleri
Atom Altı Parçacıklar
Radyoaktivite
Modern Fiziğin Teknolojideki Uygulamaları

2016 LYS Fizik Konuları Soru Dağılımı;

LYS FİZİK (LYS 2)2016
Fiziğin Doğası2
Madde ve Özellikleri1
Yıldızlar1
Kuvvet-Moment-Denge Merkezi-Atışlar1
Optik3
Isı-Sıcaklık-Genleşme1
Elektrik-Manyetizma5
İndüksiyon
Mekanik5
Dalgalar3
Işık Teorileri ve Fotoelektrik1
Modern Fizik2
Atom Modelleri1
Atom Fiziği ve Radyoaktivite2
İş-Güç-Enerji1
Astronomi1
TOPLAM30

LYS Fizik Konuları Soru Dağılımı;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1
 1. asosyal man wrote:

  Çok faydalı oldu teşekürler.Bir de Temeli olmiyanlar yani liseyi allaha emanet kopyayla fln yatarak geçenler sonradan okumaya karar verenler için soruyorum nasıl çalışabilirler bununla ilgilide bi başlık açarsanız sevinirim temeli olmiyanlar nasıl çalışsın yani şöyle söylim daha düne kadar fizik dedikleri zaman aklıma adriana lima fln gelirdi yani konudan o kadar uzağım şimdiden teşekürler.

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Hakkında Bilgi - Aksaray Üniversitesi Hakkında Bilgi - Akdeniz Üniversitesi Hakkında Bilgi - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Hakkında Bilgi - Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hakkında Bilgi - Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında Bilgi - Adıyaman Üniversitesi Hakkında Bilgi - Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Hakkında Bilgi - Afyon Kocatepe Üniversitesi Hakkında Bilgi - Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yerel Yönetimler DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yeni Medya ve Gazetecilik DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yat Kaptanlığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yaşlı Bakımı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Yalıtım Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Tesisat Teknolojisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Ressamlığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yapı Denetimi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Yağ Endüstrisi DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir - Web Tasarımı ve Kodlama DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir -    Su Bilimleri ve Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Raylı Sistemler Mühendisliği 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Yönetim Bilişim Sistemleri 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - İşletme Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Meteoroloji Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Moleküler Biyoloji ve Genetik 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Sınıf Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Gayrimenkul ve Varlık Değerleme 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Tohum Bilimi ve Teknolojisi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -

Menü

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter: logo Eniyiyurtlar