2016 YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli mi? YGS sonuçları nasıl öğrenilecek?,YGS sınavı sona erdi. 2015 YGS, 13 Mart pazar günü yapıldı. Üniversite adayları puanlarını şimdiden merak etmeye başladı. Bu yazımızda 2015 YGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı bilgisini paylaşacağız.

Üniversiteye girişte birinci aşama olan (YGS) sınavı tamamlandı. Peki 2016 YGS sonuçları ve sınav soruları ne zaman açıklanacak? İşte cevabı

Milyonlarca öğrenci YGS sınavlarında ter döktü. Bu yıl ki Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS)'nin ilk basamağı olan YGS'ye 2 milyon 178 bin 563 öğrenci girdi. Tek oturumda yapılan sınav saat 10.00'da başladı ve adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi. YGS sınav maratonu sonrası merakla beklenecek olan sınav sonuçları ve soruları ile ilgili ayrıntıları haberimizden takip edebilirsiniz…

2016 YGS SONUÇLARI VE SINAV SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YGS sınav sonuçlarının açıklanma tarihine ÖSYM sınav takviminde yer verildi. YGS’deki soruların tamamı, “Temel Soru Kitapçığı” adı altında, ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. Soruların pazartesi veya salı günü yayınlanması beklenirken, sonuçlar ise 25 Mart’ta açıklanacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

YGS PUAN HESAPLAMA… YGS PUAN HESAPLAMA MOTORU TIKLA

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse LYS’lere başvurabilecek. LYS’lere başvurular, 1-14 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak. LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak.

13 Mart 2015 Sınav sonuçları hangi sayfadan duyurulacak ?

sonuc.osym.gov.tr adresinde sonuçlar yer alacaktır.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 72 + 1 kaçtır?


Basari Sıralamaları