2016 LYS-1 ve LYS-4 soru ve cevapları

LYS-1 ve LYS-4 soru ve cevapları saat kaçta açıklanacak? Tüm bu soruların cevabı haberimizin devamında

ÖSYS, 2015 Lisans Yerleştirme Sınavı temel soru kitapçıklarının yüzde 20’sinin soru ve cevaplarını yayınlamıştı.

2016 LYS sınavları 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Bu sayfada LYS soruları ve cevapları yer alacaktır. 

2016- LYS4 ve LYS1 (Sosyal Bilimler, Matematik):
Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

18 Haziran 2016 tarihinde uygulanan Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (LYS4 – Sosyal Bilimler) ile 19 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşen Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (LYS1 – Matematik)Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına,19 Haziran 2016 tarihinde saat 14:00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2016-LYS’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2016-Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS4, LYS1) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

Adaylar sınav sorularını nasıl inceleyebilecek ?

Sınav sorularını ve kendi cevaplarını incelemek isteyen adaylar için ÖSYM, geçtiğimiz yıl olduğu gibi ais.osym.gov.tr adresinden tüm soruları paylaşacaktır.

ÖSYM'DEN LYS SORULARI AÇIKLAMASI

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden alınan bilgiye göre, bugün tamamlanan LYS-4 sosyal bilimler sınavı ile yarın yapılacak LYS-1 matematik sınavının soru ve cevapları, LYS-1'in tamamlanmasından 2 saat sonra ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanacak.

Sınavın soru ve cevaplarının basın ile paylaşılmayacağı, soruların telif hakkının ÖSYM'ye ait olduğu ve ÖSYM'nin yazılı izni olmadan soruların görsel ve işitsel ortamda kullanılmayacağı bildirildi.

2016 LYS PUAN HESAPLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 40 + 6 kaçtır?