2015 ÖSYS Üniversite Tercihi Nasıl Yapılacak ?

6-14 Temmuz 2015 Üniversite tercihleri nasıl yapılacak ? Bu yazımızda ÖSYS tercih sürecinin işleyişini sizlerle paylaşacağız.

ÖSYS Tercih Tarihleri:  6-14 Temmuz 2015

Adayların tercih yapmadan önce tercih kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir. Tercih Kılavuzuna erişmek için tıklayınız.

Kılavuzda yer alan bölüm, kontenjan ve diğer bilgileri daha kolay bir şekilde bulmak için ÖSYM’nin hazırladığı arama motorunu kullanmanızı öneririz: ÖSYM Tercih Robotu 2015

Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılacak ?

Öncelikle Tercih kılavuzunu ve barındırdığı özel koşulları dikkatlice okuduğunuzdan emin olmalısınız. Tercih konusunda tavsiyeye ihtiyacınız varsa, buraya tıklayarak rehberlik yazımızı okuyabilirsiniz.

Tercih yapmaya hazırsanız, https://ais.osym.gov.tr adresinden öğrenci girişi yapın. Zira eskisi gibi başvurular, başvuru merkezlerinden yapılmıyor. Tercih işlemleri sadece internetten yapılacaktır.

Şifreniz yoksa veya unuttuysanız bir ÖSYM başvuru merkezine gidip, 5 tl karşılığında alabilirsiniz.

Tercihlerinizde en çok istediğiniz bölümleri üst sıralara yazmalısınız.

Tercih işlemi “2015-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” bildirimini gördüğünüzde sona erecektir. Tercihinizi tamamladığınızı anlamanız için, bu uyarıyı görmeniz gerekmektedir.

Tercih yaptıktan sonra kesinlikle, bilgileri tekrar tekrar kontrol edin ve yazıcıdan çıktı alın.

Tercihlerinizde değişiklik yapmak isterseniz, 14 Temmuz günü tercih bitimine kadar ais.osym.gov.tr’den tercih değişikliği yapabilirsiniz.

Üniversite tercihi süresi: 14 Temmuz günü 23:59’da sona erecektir.

Dikkat: Kontenjanların bulunduğu Tablo-3 ve Tablo- 4’de yer alan 2014-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2014-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutulmamalıdır.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 52 + 4 kaçtır?