2013 DGS Başvuru Kılavuzu ÖSYM

2013 DGS Başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından resmi siteden yayımlandı. DGS’ye başvurular bugün yani 27 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başladı. DGS başvuruları nası yapılacak ile ilgili detaylar ve kılavuz  :
DGS Başvuru işlemleri 27 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başlamış durumda. ÖSYM 2013 DGS başvuru Kılavuzunu ve başvuru formunu adaylar için yayınladı. DGS başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantılara tıklanarak ulaşılabilir.  Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programlarından Mezun olan adayların Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 Pazar günü tüm yurtta ÖSYM sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir. 2013 DGS’ye başvuru işlemleri, 27 Mayıs 2013 tarihinde başlamıştır, 5 Haziran 2013 tarihinde DGS başvuruları sona erecektir. Adayların herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için başvurularını ilk günlerde yapmaları önemle hatırlatılır.

 

 

2013 DGS’ye Kimler Başvurabilir ?


Dikey Geçiş Sınavı DGS’ye meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun durumda olanlar ve şu anda son sınıfta okuyup da staj dışındaki mezuniyet koşullarını yerine getirenler başvurabileceklerdir. KKTC meslek yüksekokullarının son sınıfında okumakta olan öğrenciler ve mezun öğrenciler, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans (2 yıllık) programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  koşullarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak gerçekleştirileceğinden, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri mecburidir.

yorumlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yorum-yaz
BİR YORUM YAZIN

Soru: 1 + 3 kaçtır?