LYS-3 Sınav Yorumları Zor muydu Kolay mıydı ? 21 Haziran 2015

LYS-3 Sınav Yorumları Zor muydu Kolay mıydı ? 21 Haziran 2015

21 Haziran 2015 LYS-3 Edebiyat Coğrafya Sınavı Sona Erdi ? Sınavdan Çıkan Adayların Yorumları Bu Sayfada . LYS Soruları Zormuydu Kolay mıydı Sınav Yorumları,LYS 3 Sınav Yorumları ,

Türkiye'de 81 il merkeziyle Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan sınava, 772 bin 735 aday katılıyor

Üniversitelerin dört ve üzerindeki lisans programlarına yerleştirme için yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) bugün lys3 ile devam etti; LYS3 kapsamında adaylara tarih , coğrafya , psikoloji,mantık ve sosyoloji derslerinden sorular yöneltildi. 2015 LYS edebiyat ve coğrafya soruları yorumları …

Sizce Sınav Nasıl Geçti,Sorular Kolay mıydı, Süre Yetti mi Sizde Yorum Bölümünden Lütfen Yorumlarınızı paylaşın

Sayfa Altından Sınava Giren Üniversite Adaylarının Yorumlarını Okuyabilir Anında Cevap Yazabilirsiniz ..

 

ÖĞRENCİLER İÇERİDE AİLELERİ DIŞARIDA TERLEDİ

Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) başlamasıyla sınav salonlarında ter döken üniversite adayları için, aileleri okul önlerinde dua etti.

Türk dili ve edebiyatı testinde 56 soru için 85 dakika süre; coğrafya-1 testinde ise 24 soru için 35 dakika süre verildi. Testler ayrı soru kitapçıklarında yer alırken, tek cevap kağıdı kullanıldı.

Adayların çoğunluğu, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanındayapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerlerine geldi. Sınavların yapıldığıbinalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlilerince arandı.
Sınav sırasında ÖSYM’yi temsil eden özel görevliler sınav salonlarını dolaşarak, gereken bütün önlemleri aldı.

Bu yıl ki sınav sorularının kolay olduğunu ve çok zorlanmadıklarını belirti öğrenciler…

2015 LYS Puan Hesaplama İçin Tıklayın

2014-2015 YGS ve LYS Tüm Üniversitelerin Başarı Sıralamaları ve Taban Puanları İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. tugba diyor ki:

  sınav zordu geçen senenin edebiyatı bu seneden daha kolaydı .. Ösym yine yapacağını yaptı Ygs’de olduğu gibi Sağol Ösym ..

 2. orhan diyor ki:

  bı sınav kolay geçti diyenlerin sınav sonuçlarını görmek isterim.ben eddbiat denemelerinde 45 net altında yapmayan biriyim.sorular bana ters geldi.bende kolay geçti diyordum.ama cevaplara bakınca denemelerde 45 netin altında yapmıyan ben bu sınavda 38 net yaptım .ben bu yıl puanların geçen yıla göre fazla değişeceğini sanmıyorum.hatta bazı bölümlr düşecek.

 3. aybek diyor ki:

  bence de kolaydı ama edebiyatta çok hata yaptım

 4. irem diyor ki:

  bence çeldirici sorular çok vardı. sınavın iyi geçtiğini düşünüyordum fakat cevaplara baktıktan sonra fikrim değişti. özellikle coğrafyada emin olduğum sorularım yanlış çıktı

 5. zeynep diyor ki:

  bence de kolaydı çok zorlanmadım ama seçici sorular vardı…

 6. mehmet diyor ki:

  sınav bence kolaydı 🙂

BİR YORUM YAZ