Reklam
Reklam

Sosyoloji Bölümü Hakkında Bilgi

A+
A-


Bölüm Hakkında Bilgi

Avrupa ve ABD’nin en seçkin bölümlerinin programları örnek alınarak oluşturulmuş bir eğitim programı sunulmaktadır. Özgün araştırma faaliyetlerinin eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğu bölümümüzde geniş bir kültür yelpazesi içinde bilgilenmiş, toplumsal yapı ve süreçleri irdeleyebilen, eleştirel düşünce yeteneğine sahip bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin soru sormaya, araştırmaya, sentez yapmaya teşvik etmek amacıyla, toplumun sosyal ve kültürel yapısı ile güncel konularının ele alındığı fikir alışverişlerinin yapıldığı ortamların oluşturulmasına özellikle önem verilmektedir. Bölümde ayrıca öğretim ve araştırmanın bir bütün olduğu ilkesi doğrultusunda, öğrenci ile öğretim üyelerimiz arasında verimli bir iletişim olmasına özen gösterilmektedir. Bölümümüz bilimsel merakı olan, eğitimi bir meslek edinme aracıdeğil, kendini geliştirmek olarak algılayan öğrencilere ayrıcalıklı bir ortam sunmaktadır.

Hangi Dersler Var?

Sosyolojiye Giriş, Ekonomiye Giriş, Siyaset Bilimine Giriş, Sosyolojik Analiz, Psikolojiye Giriş, İletri İngilizce, Toplumsal değişme ve Sosyal Antropoloji, Sosyal İstatistik, Kültür ve Toplum, Veri Analizi, Güç ve Eşitsizlik, Çağdaş Sosyal Kuramlar, Sosyal İstatistik, Çağdaş Sosyal Kuramlar, Toplumsal Değişme ve Gelişme.

Gereken Özellikler

Üniversite sınavlarında LYS'de TM puan türünde yeterli puanı almak ve sosyolojiye ilgi duymak. Bilimsel merakı olan ve kendini geliştirmek isteyen öğrenciler bu bölümü tercih edebilir.

Kazanılacak Ünvan

Sosyoloji lisans diploması

Çalışma Alanları

Bölümden formasyon eğitimi alarak mezun olan öğrencilerimiz; gazetecilik ve medya, bankacılık ve finans, reklamcılık, kamu sektörü gibi çok çeşitli alanlarda çalışmaktadır.

Özel Koşul Var Mı?

Yok

Zorunlu Staj Var Mı?

Yok

Erasmus / Farabi / Mevlana

DGS İle Geçiş Var Mı?

Yok

Kaç Net Gerekir

Hangi Üniversitelerde Var

Taban Puanları Ve Başarı Sıralamaları


📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
2021 Ales Ne Zaman Ales’e Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce Zorunluluk-Mecburiyet Anlatma (Must – Have To / Has To- Should) (Obligation) - İngilizce Bir/Biraz/Birkaç (A/an/Some/Any) - İngilizce Yol Sorma/Yol Tarifi (Asking for Directions) - 2021 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı - İngilizce Önceden/Eskiden Yapılan Alışkanlıklar (Used to Habist) - 2021 DGS Ne Zaman DGS ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - 2021 TYT AYT YKS Ne Zaman | TYT ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı - İngilizce İsim-Fiil(Fiilimsi) (Gerunds & Infinitives) - İngilizce Sahip Olmak (Have got/ Has got) - İngilizce There is or There are (Vardır) - İngilizce Emir Cümleleri (Imperatives) - İngilizce Reported Speech (Dolaylı Anlatım) - İngilizce Active-Passive Voice (Etken-Edilgen) - Çok Boyutlu Modelleme ve Animasyon (2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları -