reklam
reklam
logo
logo
logo

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Görsel İletişim Tasarımı programı, en karmaşık görsel problemleri kavrayıp, bunlar üzerine sistematik biçimde eğilebilen, pratik becerilerini teorik bilgiyle harmanlayarak yaratıcı çözümler üretebilecek uzmanlığa sahip geleceğin tasarımcılarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu zorlayıcı sürecin sonunda ğrenciler, ilerleyen teknolojilerin günlük hayattaki uygulama alanlarını genişletmeyi öğrenirler. Bu misyonun hayata geçirilmesinde, öğrencilere profesyonel ve geniş kapsamlı bir görsel ortam eğitimi ile beraber gereken entelektüel bilgi birikimi de aktarılır. Görsel İletişim Tasarımı programı şu alanları kapsar: Çoklu ortam tasarımı Yayın tasarımı Siberkültür Canlandırma Tipografi Fotoğraf ve video tasarımları Arayüz ve etkileşim tasarımı Oyun tasarımı Kavramsal tasarım Yeni medya Akıllı ürün ve mekanlar

Görsel Algı, Temel Tasarım, Sayısal Ortalama, Görüntüler/Sesler/Kültürler, Dijital/Vektör Grafikleri, Kavram Geliştirme, 3B Bilgisayar Grafikleri, Canlandırma Tarihi, KoD Tasarlamak, Dijital Medya için Çizim, Siberkültür ve Sanal Dünyalar dersleri sayılabilir.

Çevresini gözlemleyip algıları kuvvetli ve açık olmalı. Algıladıklarını kavramlaştırabilme, iletebilme ve yaratıcı çözümlerle yorum ve dönüştürme becerileri yüksek olmalı. Ayrıca başkalarıyla iyi iletişim kurabilmeli ve işbirliği yapabilmeli, tasarım, güzel sanatlar ve yaratıcı disiplinlerde tüm gelişmeleri takip etmeli.

Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Görsel İletişim Tasarımı” lisans diploması ve “Görsel İletişim Tasarımcısı” unvanı alır.

Kendi ürün ve tasarımları ile girişimci ve şirket sahibi olabiliyorlar, bölümde öğrenciliklerinden itibaren çeşitli yurtiçi ve yurtdışı reklam/tasarım/sanat ajanslarında tam zamanlı veya freelance tasarımcı,olarak iş bulabiliyorlar, çeşitli kurum ve kuruluşlar içersinde tam zamanlı olarak görsel iletişim tasarımı uzmanı olarak çalışabiliyorlar.

Erasmus Programına katılabilirler. Ayrıca Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı’ndaki üniversitelere gidebilirler.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alıyor. DGS ile gelinebilecek bölümler şöyledir: Basım ve Yayın Teknolojileri Basın ve Yayıncılık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bilgisayar Destekli Yayıncılık Fotoğrafçılık Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Görsel İletişim Grafik Grafik Tasarımı Grafik ve Reklamcılık İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Marka İletişimi Masaüstü Yayıncılık Matbaacılık Matbaacılık ve Baskı Teknikleri Medya ve İletişim Radyo ve Televizyon Programcılığı Radyo ve Televizyon Yayımcılığı Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Sahne ve Gösteri Sanatları Işık Teknolojisi Sahne ve Gösteri Sanatları Ses Teknolojisi Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Tasarım ve Basım­Yayımcılık Televizyon Yapım ve Yönetimi Televizyon ve Radyo Programcılığı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.