reklam
reklam
logo
logo
logo

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2014 MEB Giriş

30.07.2013
A+
A-
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2014 MEB Giriş

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi,E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sbs sonuçları,e okul karne notları,takdir teşekkür hesaplama,e okul öğretmen,e okul lise giriş,e okul kayıt,e okul kontenjan meb,e okul karne sonuçları

SBS sonuçları 2013 aynı zamanda e-okul üzerinden de öğrenilebilecek. E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş için bu sayfayı kullanabilirsiniz.
Karnelerin dağıtılmasına kısa bir süre kala yoğunluktan dolayı Milli Eğitim Bakanlığının sistemi zaman zaman kesintiye uğruyor. Ancak öğrencilerin ve velilerin endişe etmesine gerek yok. Zira bu kesintiler kısa süreli olmaktadır. E-okul hataları şu günlerdeki yoğun not girişlerinden kaynaklanıyor.  Bilinmesi gerekir ki, e okul veli bilgilendirme sistemine yapılacak not girişleri gereği sistem bu sıralar kilitlenebilir. Öğretmenlerin daha hızlı bir şekilde e-okula not girişi yapabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ara ara e okul veli bilgilendirme sistemi girişleri kesintiye uğratabilir. Böyle durumlarda öğrencilerin sabırlı olması, sistemin tekrar açılmasını beklemesi gerekir. Şimdi e okul giriş kısmı kesintiye uğrasa da bu kesinlikle uzun süreli olmayacaktır. Çok kısa süre içerisinde tekrar aktif hale gelecektir. Bizler kesinti olması durumunda bu sayfadan gerekli resmi duyuruları yapacağız. Altta verdiğimiz linke tıklayarak e okul girişi yapabilirsiniz.

 

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş İçin Tıklayın

 


E Okul’da Neler Öğrenebilirsiniz


Öğrenciler ve veliler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir servis olan e-okuldan öğrenciye ait olan not bilgileri, sınav(yazılı) tarihleri, devamsızlık bilgileri, sınav sonuçları gibi bilgileri diledikleri an öğrenebilirler.

E Okul Girişi Nasıl Yapılır


E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapabilmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak bağlantıyı açın. Açılan sayfada size sorulan öğrenci T.C Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası girerek, ikinci aşamaya geçin. İkinci sayfada size öğrenciye ait bazı kimlik bilgiler istenecektir. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu yer, aile sıra numarası, kimlik cilt No’su ya da doğum yeri gibi bilgiler istenecektir. Bunları girip son olarak altta verilmiş olan fotoğraflardan öğrencinin kendisine ait olan fotoğrafı seçerek giriş yapıyoruz. İkinci aşamanın olmasının sebebi tamamen güvenlik amaçlıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. uğur dedi ki:

  kardeşim 4.sınıfa gidiyor gittiği okul ortaokul oldu . hangi okula gideceğini bilmiyoruz

 2. cevahir tumlukolçu dedi ki:

  oğlum 5. sınıfa geçti yani 4+4 orta ögretim oluyor.e okul da hangi okula çıktı diye bakmak istedim hiçbir kayıt çıkmadı,böyle bir ögrenci bulunamadı denildi.internetten bakıyorum böyle bir öğrenci yok diyor nasıl bir saçmalık bu.bu zamana kadar meb gelmedimi???bu çocugun karnesi.oglum 4+4 ün magduru bir an önce ayıkır herhalde meb!!!!

  1. ali erden dedi ki:

   bende de aynı sorun var ve ben lise örencisiyim