Reklam
Reklam
reklam reklam

Ales Puan Hesaplama


Dersler Doğru Sayısı Yanlış Sayısı
Sayısal Test (50)
Sözel Test (50)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 302
 1. Müjde wrote:

  Gecen sınavda buradaki hesaplama ile 1 puan fark var iken , bu sinavda 15 puan fark var kafayi mi yemis bunlar

 2. Rabia wrote:

  Itiraz dilekçenzde talebinizi nasıl yazdınız. Eksik veya yalnış bir şey yazmak istemiyorum

 3. HASAN wrote:

  SAY:16 DOĞRU 9 YANLIŞ,SÖZEL 25 DOĞRU 25 YANLIŞ GELEN PUANLAR İLE SAY: 65 SÖZ 66,25 EA 67.00 GELMESİ GEREKİRKEN SAY 48 SÖZ 50 EA 51 GİBİ BİR SONUÇ GELDİ BU KADARDA SAPMA OLMASI NORMAL DEĞİL.

 4. soner wrote:

  arkadaşlar twitter dan baskı yapalım dündeme getirelim hakkımızı savunalım

 5. armağan wrote:

  Arkadaşlar bende itiraz ettim. Sınavı, soruların zorluk derecesini hazırlayan ÖSYM’nin kendisi. Standart sapma var tamam da 12-15 puan nedir ya. Bu sapma değil yörüngeden çıkmaktır.

  1. Rabia wrote:

   Itiraz dilekçenzde talebinizi nasıl yazdınız

 6. ahmet wrote:

  arkadaşlar bende sizler gibi bu durumdan mağdurum. cimere yazdım ösym bu konu ile ilgili bir açıklama yapsın diye, cimer şkayetimi ösmy ye iletmiş ordan cevap geldi sonuçla ilgili bir şikayetiniz varsa bizim hesabımıza para yatırarak ilgili formu doldurup gönderin inceleyelim diye. şimdi ösym ye başvuracağım.

  1. Ayşenur wrote:

   Ne saçma sapan bir durum. Hata onların bir de düzeltsinler diye üzerine para veriyoruz Allah belalarını versin sorumsuzlar sinir oldum benim 79 almam gerekirken 70girmişler paunımı şaka gibi

 7. Nur wrote:

  Ben de bugün göndereceğim itirazımı. Hatta medyaya da vermeyi düşünüyorum. Hakkımızı aramalıyız. Önceki sınavda 34 netim bunda ise 64 netim olduğu halde sadece 8 puan artmış!!!kesinlikle bunda yanlışlık var!Medyadan da baskı yapalım.

 8. gzm wrote:

  Halkbankasına 5 TL ödeme yaptım ve ösym ye dilekçe gönderdim. Ne kadar çok kişi bunu yaparsa kardır. Ancak o zaman dikkate alacaklardır. Eğer gerçekten bir hata varsa hakkımızı aramalıyız ki ortaya çıksın !

  1. Biri wrote:

   Bnde cimere sikayet ettim

  2. armağan wrote:

   İnşallah dikkate alınır. Bende gönderdim.

   1. Tugce wrote:

    Sınavn standart sapma durumunun incelenmesini talep ettim artk bu sinavdan yetmis alabilmwk icin hersey șansa bagli neredeyse sinavin zorlugu kolayligi standart sapmasi inannin ywtmisi gecemedim yabanci dil puanm olmasna ragmen yeterli ales puanm olmadgi icin kadrolarada basvuramiyorum maddi ve manevi cokuntu icindeyim

 9. Miray wrote:

  Selam Arkadaşlar,

  Ben de itiraz dilekçemi bugün yazdım. Sapmaysada ne kadarlık bir sapmadan bahsediliyor. Bir önceki sınava göre sayısal netim değişmiyorken puanın EA alanında 70 den 69 düşüyor. Sözelde ise netim 20% artarken EA puanım 74 den 75’e çıkıyor.
  Arkadaşlar bence bu sonuçları kabul etmeyen herkesin dilekçe göndermesi gerekiyor. Hakkımızı savunmak ve mantıklı bir açıklama almak hepimizin hakkı düşünüyorum. Zira gerek maddi gerek manevi bir masrafı olan bir sınav ALES.

  Kolay gelsin.

 10. Mustafa ak wrote:

  Nereye el sallasak bilemedim şimdi, kamera şakası gibi bir durum. Böyle bir çan eğrisi sistemi ancak başarının engellenmek istendiği sistemlerde kullanılır yada daha acımasız söylenecek olursa başarmamız istenmiyor. Bırakın kardeşim insanlar puanlarını olması gerektiği gibi alsınlar. Sanki her yüksek puan alan direk akademisyen yada yüksek öğrencisi mi oluyor. ALES 2 den 21.5 mat ile 66,5 puan ALES 3 ten 42.5 mat ile 65 puan aldım. İtiraz edeceğim ama ne değişecek bilmiyorum. Hepimize geçmiş olsun sevgili ALESzede arkadaşlar

  1. Semiha wrote:

   38 net mat 15 net türkçe ile SAY 69 şaka mısınız ösym!!! Şikayet dilekçesi vericez onunla da ceplerine para indirecekler ancak!

BİR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020 TYT'e Kalan Süre
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Paragrafta Konu-Ana Düşünce Konu Anlatımı - Paragrafta Anlatım Teknikleri (Paragrafta Anlatım Biçimleri) Konu Anlatımı - Cümle Yorumu Konu Anlatımı - Cümlede Anlam(Cümle Anlamı) Konu Anlatımı - Deyim ve Atasözleri Konu Anlatımı - Söz Yorumu Konu Anlatımı - Sözcükte Anlam (Sözcük Anlamı) Konu Anlatımı - Müşahhas Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Açık Seçik Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Kopmak Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Beceriksiz Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Yetenekli Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bir Araya Getirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Bölümlemek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Demokrat Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - İtiştirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çekiştirmek Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Azade Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Buçuklu Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Etraflı Kelimesinin Zıt-Karşıt Anlamlısı (TDK) - Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Ekonomi Taban Puanları 2020 ve Başarı Sıralamaları (ÖSYM) - Kimya Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Enerji ve Malzeme Mühendisliği 2016 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - El Sanatları Tasarımı ve Üretimi 2020 Taban Puanları (Son 4 YIL) Başarı Sıralamaları - Lojistik Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - İspanyol Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları(ÖSYM) - Muhasebe ve Denetim Bölümü 2018 2017 Başarı Sıralaması Taban Puanları - Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Başarı Sıralaması Taban Puanları 2014 2015 - Felsefe Bölümü 2018 Başarı Sıralaması ve Taban Puanları -

Basarisiralamalari.com - Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. | 2017-2020 | Datacenter: logo Eniyiyurtlar

reklam