Reklam
Reklam

2020 KPSS Ortaöğretim Ne Zaman | KPSS Ortaöğretime Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı


Gün
Saat
Dakika
Saniye

2020 KPSS Ortaöğretim Ne Zaman, KPSS Ortaöğretim Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı, 2020 KPSS Ortaöğretim başvuruları ne zaman, kpss ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar,2020 KPSS Ortaöğretim Ne Zaman, KPSS Ortaöğretim e Kaç Gün Kaldı, 2020 KPSS Ortaöğretim Geri Sayım Sayacı . 2020 ortaöğretim kpss ne zaman, 2020 kpss ortaöğretim ne zaman yapılacak,2020 kpss ne zaman ösym,2020 Kpss ortaöğretim Sınav Saati , 2020 Kpss ortaöğretim Sınav Süresini sizler için derledik.

KPSS Ortaöğretim

KPSS Ortaöğretim sınavına, liselerden mezun olanlar ve sınava başvuru sırasında henüz mezun olamayan ancak sınavın iki yıllık geçerlilik süresi içerisinde mezun durumda olabilecek adaylar başvuru yapabilirler. Ön lisanstan mezun olan adaylar ortaöğretim KPSS’ye giremez.

Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar,A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

Not:Adalet Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı ve Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı ile İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askerî Adalet Teftiş Kurulları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 1. maddesinin 3. fıkrasında sayılanlar ile Devlet Senfoni Orkestraları ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçıları bu Yönetmeliğin kapsamı dışındadır.

2020 KPSS Ortaöğretime Kalan Süre

ÖSYM, 2020 yılı KPSS ortaöğretim başvuru tarihini açıkladı. Peki 2020-KPSS ortaöğretim başvuruları ne zaman başlayacak? Sınav ne zaman yapılacak?

2020 KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2020-Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim başvuruları, 15 Eylül – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden yapılacağını tahmin etmekteyiz. İnternet aracılığıyla bireysel başvurunun ise 30 Eylül 2020 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.Bu sınavın sonuçları ise 24 Aralık 2020 tarihinde ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden duyurulacak.

Kpss Ortaöğretim Sınav Tarihi, Sınav Süresi ve Sonuçları Ne zaman

2020 Kpss Lisans Sınavı Başvuru Tarihi : 15 ile 30 Eylül 2020 tarihleri arasında
2020 Kpss Lisans Sınav Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 22 Kasım 2020 (Pazar), 10.15, 130 dakika
2020 Kpss Lisans Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak : 24 Aralık 2020 

2020 KPSS ORTAÖĞRETİM PUAN HESAPLAMAK İçin Tıklayınız

2020 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

2020 KPSS Önlisans Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

2020 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

2020 KPSS LİSANS PUAN HESAPLAMAK İçin Tıklayınız

2020 KPSS ÖNLİSANS PUAN HESAPLAMAK İçin Tıklayınız

📝
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN
Devr Ya Da Devir Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Delâlet Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Dekanlık Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Dekadan Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Darb-ı Mesel Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Darayak Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Dandizm Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Dağınıklık Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Dadaizm Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Çözümleme Romanı Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Çokanlamlılık Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Çok Bağlaçlılık Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Çevrikleme Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Çapraz Kafiye Nedir? Hakkında Kısaca Bilgi - Denklem Çözme Konu Anlatımı -