reklam
reklam

2013 SBS Tercih Kılavuzu İndir MEB

11.07.2013
A+
A-
2013 SBS Tercih Kılavuzu İndir MEB
sinavkazandiran

2013 SBS Tercih Kılavuzu, Lise Tercih Kılavuzu 2013, MEB Seviye Belirleme Sınavı Tercih Kılavuzu, Ortaöğretim Yerleştirme ve Tercih Kılavuzu İndir 2013

2013 8. Sınıf SBS Sonuçları 12 Temmuz Cuma günü açıklandı. 15 Temmuz 2013 tarihinde sbs tercihleri başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı . Buna göre

2013 SBS tercihleri 15 Temmuz 2013 ile  21 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak. SBS lise tercihi yapacak olan öğrenciler bu SBS yerleştirme kılavuzunu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapacaklardır.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 201 ve üstü olup tercihte bulunabilecek tüm öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercihlerini 15-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapabilecek.  2013 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme E-kılavuzu yayınlandığı an bu sayfada olacak …

Önceden belirlenen takvime uygun olarak, 8. sınıf öğrencilerinin SBS sonuçları, daha önceki yıllarda girmiş oldukları SBS’lere ait sınav sonuçları ve yılsonu başarı puanlarının ”Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi” hükümleri doğrultusunda birleştirilmesi ile elde edilen Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) hesaplandı.

2013 SBS Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu için tıklayınız…


 2012-2013 Yılı Bütün Liselerin Taban Puanları İçin Tıklayın

OYP; öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanacak. Öğrenci ve velilerin okul tercihlerini sıralarken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

İlköğretim 8. sınıf SBS ve OYP sonuçlarına ”www.meb.gov.tr” adresinde ve ”e-Okul veli bilgilendirme” sayfalarından ulaşılabilecek.

Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

OYP’ye göre yapılacak tercih ve yerleştirme işlemlerinde, geçmiş yıllara göre bazı farklı uygulamalar söz konusu olduğundan, okul müdürlerinin, velilerin ve öğrencilere rehberlik eden diğer yetkililerin, ”http://oges.meb.gov.tr” adresinde yayınlanan tercih ve yerleştirme e-kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekiyor.

Özellikle, tercih listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekiyor.

-Başvuru tarihleri-

OYP’si 201 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecek. Yerleştirme işlemleri için tercihler 15-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacağını tahmin ediyoruz.

Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 tercih yapabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.