YGS’ye devlet okulları damga vurdu

YGS’ye devlet okulları damga vurdu

2014 YGS'de devlet okulları başarıları ile göz doldurdu. 500 tam puanla Türkiye birincisi olanlar Fen liselerinden çıktı. İkinci ve üçüncü olanlar da yine devlet okullarından.

Ankara Fen Lisesi, Malatya Fen Lisesi, İstanbul Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi, Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi başarıları ile adlarından söz ettiren okullar oldu.

YGS 1, YGS 2 ve YGS 6 testlerinde 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında bulunan Ankara Fen Lisesi öğrencisi Ertem Nusret Taş (18), okulunun başarısında çok büyük katkısı bulunduğunu söyledi.


YGS-3, YGS-4 ve YGS-5 puanında birinci olan Oğuz Türkyılmaz ise, Malatya Fen Lisesi öğrencisi… Türkyılmaz, "Başarımda öğretmenlerimin katkısı büyük" dedi.

İstanbul Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi'nden Salih Akyel, YGS-2'den Türkiye ikincisi, Mersin Eyüp Aygar Fen Lisesi'nden Şafak Ceren Uslu YGS-3'ten Türkiye üçüncüsü, İstanbul Erkek Lisesi'nden Fatih Dinç YGS-6'dan Türkiye üçüncüsü oldu.

Kaynak: StarZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Serdar
  21 Temmuz 2014, 11:12

  Böyle birşeyin aslı varsa neden medyada internette tutuklandıklarını duymuyoruz. Bize ihbar edeceğinize polise ihbar etsenize be kardeşim bu cani dediğiniz kişileri.

 2. bekir sami
  02 Nisan 2014, 02:32

  KÜÇÜKÇEKMECE HALKINA
  SEVGİLİ HALKIMIZ!
  SİZLERİ ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUDA UYARMAK İSTEDİK
  OĞUZHAN AKAY,EMRAH PINAR(BAYAN) POSTA GAZETESİNDE YAZAR OLAN BU KİŞİLER
  AYNI ZAMANDA EDEBİYAT VE MEDYA İŞİ YAPMAKTADIRLAR.REKLAMCILIK SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN MOVİDA PLUS MAP ADLI REKLAM AJANSININ DA SAHİBİ DURUMUNDA BULUNAN BU ŞAHISLAR SATANİZM İDEOLOJİSİ ALTINDA BAZI BÜYÜ TAKNİKLERİ KULLANARAK
  ÖZELLİKLE YOKSUL GARİBAN VATANDAŞLIMIZIN ÖLÜMÜNE SEBEBİYET VERMEKTEDİRLER.
  BU ŞAHISLARIN İNTERNET SİTELERİNİ ZİYARET EDERKEN,FOTOĞRAFLARINA BAKARKEN,BU KİŞİLERE AİT YAYINLARI BULUNDURURKEN DİKKATLİ OLMANIZ KONUSUNDA SAYIN HALKIMIZI
  BİLGİLENDİRMEK İSTEDİK.MUTLU GÜNLER DİLERİZ.

Yorum Yapın