logo
logo
logo
logo

Üniversiteliler tasarladıkları Go-Kart aracını tanıttı

12.05.2014
A+
A-
Üniversiteliler tasarladıkları Go-Kart aracını tanıttı

Çorum Hitit Üniversitesi Alaca Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından tasarlanan Go-Kart aracı görücüye çıktı.

Alaca MYO Makine ve Metal Programı öğrencileri Tugay Uysal, Recep Gündüz Çukur, Mehmet Lütfi Kara ve Ensar Medeni tarafından 3 ayda tamamlanan Go-Kart aracı 125 cc motor gücüne sahip. Saatte 110 kilometre hız yapabilen araç, sürüş anında yoldan gelebilecek darbelere karşılık amortisörle takviye edilirken, gövdesi de transmisyonlu borular ile dizayn edilmiş.

Proje koordinatörlüğünü Alaca MYO Müdür Yardımcısı ve Makine ve Metal Programı Öğretim Üyesi Ali Palta yaparken, aracın yapımına Alaca Belediyesi ise maddi olarak destek verdi.

BAŞKAN EYVAZ GO-KART ARACINI TEST ETTİ

Üniversite öğrencileri tarafından tasarlanan Go-Kart aracı Cumhuriyet Meydanında tanıtıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği aracı Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz'da bir süre inceleyerek aracın teknik donanımları hakkında bilgiler aldı.


logo

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Eyvaz, daha sonra kısa bir süreliğine araca binerek Go-Kart aracını test etti. Başkan Eyvaz'a incelemeler sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Büküş ve AK Parti İlçe Başkanı Ümit Tokgöz ile Alaca MYO Müdür Yardımcısı ve Makine ve Metal Programı Öğretim Üyesi Ali Palta da eşlik etti.

 

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN