logo
logo
logo

Kpss Önlisans/Ortaöğretim Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman 2014

| 06 Temmuz 2013 5 Yorum
Kpss Önlisans/Ortaöğretim Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman 2014

2014 Kpss Önlisans/Ortaöğretim Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman? 2013,2014 Kpss Önlisans/Ortaöğretim öğrencileri Seçme Sınavı hangi tarihte ne zaman yapılacak başvurusu ne zaman

Tüm lise mezunlarının merakla beklediği 2014′de ortaöğretim düzeyinde kpss olup olmayacağı konusuna aşağıdaki yazıda kısaca değindik.

2014 yılında yapılacak olan önlisans / ortaöğretim kpss sınavı tarihleri bu sayfadan yayınlanacaktır.2012 kpss sınavında ortaöğretimlerede sınav hakkı tanınmıştı ama 2014 de bu hak tanınacakmı bilinmiyor.2012 kpss de 2 milyon aday başvuru yapmıştı bu sayının 2014 de %18 kadar artış göstereceği düşünülüyor.Uzmanlara göre 2012 yılında yapılan alımlardan daha fazla memur alımı yapılacağı tahmin ediliyor.

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekecek. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli olmayacak), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damganın basılı olması, adayın güncel bir fotoğrafı ve TC kimlik numarasının bulunması gerekecek. Pasaportun ise süresi geçerli olacak. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

1.

Kamu Personel Seçme Sınavı
2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi)

Sınav Tarihi: 27.09.2014

-


Bilgiler
Bu yazı 06 Temmuz 2013 tarihinde Bilgi kategorisinde yayınlandı.
Yorum
Bu Yazı Şuana Kadar 5 Yorum Yapılmış.
Paylaş
Etiketler:,
Yorum Yapmaya Ne Dersin ?

5 Yorum Yapılmış.

 1. İLKNUR diyor ki:

  BEN ÖNLİSANS MEZUNUYUM.2013-2014 KPSS YE GİRMEK İSTİYORUM.BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR VE NEREYE BAŞVURMAM GEREKİYOR.

 2. İLKNUR diyor ki:

  BEN ÖNLİSANS MEZUNUYUM.2013-2014 KPSS YE GİRMEK İSTİYORUM.BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR

 3. nermin diyor ki:

  ben lise sona geçtim mezun olduktan sonra ortaöğretim hasta ve yaşlı hizmetleri bölümünden kpss sınavına gireceğim kadrosu var çok yeni açıldı sizce kaç puan almam lazım yardımcı olur musunuz ?

 4. Zeynep diyor ki:

  Ben düz lise sayısal mezunum bayanım evliym sınava girebilır miym bana uygun ne gelır ve en az kaç puan almalym


2 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  

Copyright/ 2013- 2015 | Basarisiralamalari.com
Portalımızdaki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere İletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır. Başarı Sırası-e-Hd tv izle-e-Hastanem-E Sinavlar-ÖHRA-Mobese Canlı İzle-Taban Puanlari
Yukarı