logo
logo
logo
logo

El Sanatları Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

09.02.2016
A+
A-
El Sanatları Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

El Sanatları Tasarımı ve Üretimi programı; izleyeceği proğramlarla gelişme ve kalkınmanın temel öğesi ve güç kaynağı olan insan gücü alanında iş piyasasının gerektirdiği mesleki yeterlikleri kazanmış, verimlilik ilkesini kavrayan, ilgili sektör gelişmelerine uyum sağlayacak, araştırmacı, işbirlikçi ve problem çözücü elemanlar olarak yetiştirmek.

El sanatlarını yurt içinde ve yurt dışında tanıtılmasını sağlamak amacına yönelik %25 oranında seçmeli dersler ile Nakış, Dokuma ve Örgü, Takı, Deri, Bebek-Oyuncak, Yapma Çicek ve Çicek düzenleme tasarımında uzmanlaşma sağlanır.


Çalışma Alanları:
Proğramda eğitim gören öğrenciler; ilgili söktörde el Sanatları, Takı, Nakış, Deri, Yapma çicek ve çicek düzenleme, Bebek ve oyuncak tasarımcısı olarak, Müşteri temsilciliklerinde, AR-GE birimlerinde, Kamu ve Özel Kurum ve Kuruluşlarda tasarımcı danışman olarak görev alabilirler.

El Sanatları Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

El Sanatları bölümü hangi üniversitelerde var,El Sanatları bölümü iş olanakları,El Sanatları bölümü taban puanları,El Sanatları bölümü olan üniversiteler,El Sanatları bölümü atamaları,El Sanatları bölümü dersleri,El Sanatları bölümü taban puanları,El Sanatları bölümü kaç yıllık,El Sanatları maaşları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

BİR YORUM YAZIN

error: Content is protected !!